Beyaz Çanta Temizliği Nasıl Yapılır?

Diyarbakır Temizlik Şirketi / Temizlik / Beyaz Çanta Temizliği Nasıl Yapılır?

Bu gün sizlere Diyarbakır Temizlik Şirketi olarak beyaz çantaları nasıl temizleyeceğiniz konusunda bilgiler vereceğiz. Beyaz çantalar, kadınların özellikle bahar ve yaz aylarında sık sık tercih ettiği çantaların başında gelir. Hem gündelik hayatta hem özel günlerde kullanılan beyaz çantalar: kumaş, süet ya da deri olarak farklı şekillerde sunulmaktadır. Stiline uygun olarak seçtiğin beyaz çanta ile ister şık ister sade bir görünüm oluşturabilirsin. Beyaz çantaların en büyük problemi ise çok kolay bir şekilde kirlenmeleri ve sararmalarıdır. Üzerinde oluşan lekeleri doğrudan gösteren beyaz çantaların düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir. Peki hızlıca kirlenen beyaz çantalar nasıl temizlenir? En pratik beyaz çanta temizleme yöntemlerini senin için sıraladık…

 | Diyarbakır Temizlik Şirketleri
Beyaz Çanta Temizliği Nasıl Yapılır?

1) Kumaş Beyaz Çanta Temizliği: Kumaş çantalar günlük olarak kullanıldığı için çok çabuk kirlenir. Keten ya da pamuktan üretilen kumaş çantalar için en uygun temizleme yöntemi; ıslak bir bezle silinip kurumaya bırakılmasıdır. Kumaş çantalar kumaş türüne uygun bir şekilde çamaşır makinesinde yıkanabilir fakat uzmanlar bu yöntemi tavsiye etmez. Çünkü çamaşır suyu kumaş çantaların deforme olmasına neden olabilir.

2) Süet Beyaz Çanta Temizliği: Süet çanta modellerinin bakım ve temizliği diğer çantalara göre daha farklı yapılmaktadır. Özel bir kumaşa sahip olan bu çantalar yumuşak yapıları nedeniyle dikkatli bir şekilde temizlenmelidir. Süet beyaz çantaların üzerindeki tozlar süet fırçası yardımıyla silinebilir. Süet beyaz çantanın üzerindeki lekelere çabuk müdahale yapılması önemlidir. Aksi takdirde lekeler çantanın üzerinde kurur ve yerleşir. Çantadaki lekeler için süet spreyi kullanabilirsin. Süet beyaz çantalar çamaşır makinesinde temizlenmeye uygun değildir. Çamaşır makinesinde yapılan yıkama işlemi süet çantaların dokusunu bozar ve çeşitli hasarlara yol açar.

3) Deri Beyaz Çanta Temizliği: Deri, beyaz çanta üretiminde çok tercih edilen bir malzemedir. Deri beyaz çantaların temizliği diğer çanta türlerine göre daha kolaydır. Beyaz deri çantanın temizliğinde nemli bir bez kullanabilirsin. Nemli bezle sildiğin çantayı mutlaka kuru bez ya da havluyla kurulamalısın. Çantanın üzerindeki lekeler için sabunlu bez kullanabilirsin. Deri beyaz çantanın temiz ve yeni görünümü için ise, süte batırdığın sünger ile temizleme işlemi yapabilirsin. Süt, derinin beyaz renginin korunmasını sağlar. Ayrıca beyaz deri çantanın parlak durmasını istiyorsan vazelinden yararlanabilirsin.

Beyaz çantaların temizliği için uygulayabileceğin yöntemleri sıraladık fakat bu yöntemlerin hiçbiri güvenilir değildir. Evde yapacağın temizleme işlemleri çantandaki lekeler için kesin bir sonuç vermeyebilir. Temizleme sırasında yapılan yanlış uygulamalar, beyaz çantanın üzerindeki lekelerin yayılmasına ve çantanın orijinalliğinin bozulmasına neden olabilir. Beyaz çanta temizliği konusunda en etkili yöntem, profesyonel bir çanta temizliği hizmetinden yararlanmaktır. Profesyonel çanta hizmeti ile; beyaz çantalarının temizlik, boya ve bakım ihtiyaçlarını kolayca giderebilirsin.

Temiz, beyaz çantalarına özel profesyonel bakım hizmeti sunuyor. Her tür beyaz çantanın yenileme işlemi kendi tesislerimizde alanında uzman ekibimiz tarafından özenle yapılıyor.

Çantalarına en yeni görünümü vermek için tasarladığımız sistemde, çanta türüne özel bakım malzemeleri ile temizlik işlemi gerçekleştirilir. Bakım, boya, temizlik ve yenileme sırasında kullanılan tüm malzemeler çantanın dokusunu besleyici özelliktedir. Solan ve sararan beyaz çantalarını temizletebilir, aynı rengine boyatabilir ve uzun süre kullanmaya devam edebilirsin. Üstelik çantanı temizletmek için taşımana ve beklemene de gerek yok. Online sipariş avantajımız ile istediğin zaman sipariş oluşturabilir, çanta yenileme hizmetimizden yararlanabilirsin. Çantaların valelerimiz tarafından belirttiğin saatte kapından alınır, tesislerimizde yenileme işlemleri tamamlanır ve tekrar kapına teslim edilir. Yenileme işlemi sonrasında ilk günkü görünümüne dönüşen beyaz çantalarının kullanım ömürleri de artar.

Sen de beyaz çantalarının bakım ihtiyacını kısa bir süre içerisinde gidermek istiyorsan hemen sipariş oluştur. Artık sevdiğin beyaz çantalarını dilediğin gibi kirletebilirsin, Temiz sadece bir tık uzağında!