COVID-19’dan Korunmak için Temizlik ve Dezenfeksiyon

Hijyen Temizlik / Diyarbakır Temizlik Şirketi / COVID-19’dan Korunmak için Temizlik ve Dezenfeksiyon

Son COVID-19 (koronavirüs) salgını birçok insanın kendilerini ve ailelerini nasıl güvende tutacağı konusunda endişeli. Panik yapmamak önemlidir, ancak riskinizi azaltmak için bazı önlemler almak faydalıdır. Virüs yüzeylerde saatlerden günlere kadar herhangi bir yerde kalabilir ve enfeksiyonların çoğu doğrudan temas nedeniyle meydana gelirken, hastalığın nasıl yayıldığı konusunda araştırmalar devam etmektedir. Evinizi temizlemek ve dezenfekte etmek Diyarbakır temizlik şirketi Hijyen Temizlik önerilerine bakın.

Korona Virüse Karşı Hijyen Önerileri
COVID-19’dan Korunmak için Temizlik ve Dezenfeksiyon

Temizlik ve Dezenfeksiyon

Temizleme ve dezenfeksiyon iki ayrı işlemdir ve her ikisi de farklı nedenlerden dolayı önemlidir. Temizlik, yüzeydeki maddeleri temizler. Bu mikropları, kiri ve yabancı maddeleri içerir. Örneğin, bir tezgahın sabunla ovulması temizleniyor. Dezenfeksiyon aslında mikropları öldürür ve genellikle bölgeyi temizledikten sonra yapılır.

Coronavirus Temizliği için Diyarbakır Temizlik Şirketi Hijyen Temizlik Önerileri

Diyarbakır temizlik şirketi Hijyen Temizlik, birisinin zaten koronavirüsü olduğundan veya koronavirüsü olduğundan şüphelenildiği hane halkları için önerilere sahiptir. Bunlar, evinize bulaşmamış olsa bile riskinizi en iyi nasıl azaltabileceğiniz konusunda genel bir fikir verir.

Bunlar temizlik ve dezenfeksiyon için en iyi uygulamalardır:

  • Eldivenler: Temizlik ve dezenfekte ederken eldiven giyin ve işiniz bittikten sonra atın. 
  • Sabun ve Sıcak Su ile Temizleme: Mikropları öldürmeden önce, kirli yüzeyleri sabun ve su ile temizlemelisiniz. Dezenfektan kullanmadan önce sildiğinizden emin olun.
  • Dezenfektanlar: Diyarbakır temizlik şirketi Hijyen Temizlik kayıtlı dezenfektan , seyreltilmiş çamaşır suyu (galon su başına 5 yemek kaşığı çamaşır suyu) veya% 70 alkol çözeltisi kullanılmasını önerir . Kullandığınız herhangi bir ürün için talimatları izleyin ve zararlı bir kimyasal reaksiyona neden olabileceğinden ürünleri karıştırmamaya dikkat edin.
  • Yüksek Dokunmatik Yüzeyler : Evinizde, insanların sık sık dokunduğu yüzeyler için günlük olarak temizlemeli ve dezenfekte etmelisiniz. Kapı tokmağı, ışık anahtarları, tezgah üstü tezgahlar, tuvaletler ve lavabolar iyi örneklerdir.
  • Çöp Kutusu : Çöp kutusunu temizlerken eldiven kullanın ve daha sonra ellerinizi yıkayın.

Temizlik Hizmetlerine mi ihtiyacınız var?

Evinizi kendi başınıza tamamen temizlemek ve dezenfekte etmek için zamanınız olmayabilir. Süreçten bunalmış hissetmek ve nereden başlayacağınızdan emin olmak da yaygındır. Diyarbakır temizlik şirketi Hijyen Temizlik ekibimiz yardım etmek için burada. Sık dokunan yüzeylere ve mikropların toplanma olasılığı yüksek alanlara odaklanarak evinizi tamamen temizleyip dezenfekte edeceğiz.

Ayrıca herhangi bir standart ev temizliğinde olduğu gibi evinizin harika görünmesini de sağlayacağız . Kendi kendini izole etmeyi planlıyorsanız veya uzaktan çalışıyorsanız, evde normalden daha fazla zaman harcıyor olabilirsiniz. Ortamınızı bozulmamış tutmak, ruh halinizi yükseltmenize ve sağlıklı kalmanıza yardımcı olabilir.

Diyarbakır Temizlik Şirketi Hijyen Temizlik’i Bugün Arayın

Şu anda tam koronavirüs önleme temizliğimizi standart hizmetlerimizle aynı fiyata sunuyoruz.

Temizlik ve dezenfeksiyon ihtiyaçlarınız için ücretsiz bir tahmin almak için bugün bize ulaşın.