2021 Diyarbakır İŞKUR Okullar İçin Temizlik İş İlanları

Hijyen Temizlik / Temizlik / 2021 Diyarbakır İŞKUR Okullar İçin Temizlik İş İlanları

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Diyarbakır’da bulunan ilkokul, ortaokul ve lise okullarında temizlik personeli alımı için İŞKUR TYP başvuruları bu dönem açılacak mı ? Milli Eğitim Bakanlığı İŞKUR Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında temizlik için personel alımı ilanı yayımlayacak mı ?. Peki, İŞKUR Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında( TYP) personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte, TYP hakkında merak edilenleri Diyarbakır temizlik şirketi Hijyen Temizlik olarak size açıklayacağız.

İŞKUR TYP ile okullara temizlik personeli alacak olan Milli Eğitim Bakanlığı, süreçle ilgili ilanları erişime açtığı zaman sizi bilgilendireceğiz. Peki, İŞKUR TYP başvuru işlemi nasıl yapılabilecek? TYP’den kimler yararlanabilecek? İşte, İŞKUR’un TYP ekranı hakkında merakla araştırılan bazı bilgiler…

2021 Diyarbakır İŞKUR Temizlik Alımı

Diyarbakır İŞKUR TYP Temizlik Personeli Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İŞKUR’un Diyarbakır’daki okullara alacağı temizlik personeli alımı için başvurular, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) kapsamında gerçekleşecek. 2020-2021 dönemi için yapılacak olan TYP temizlik personeli alımı, her zaman olduğu gibi bu dönemde de İŞKUR’un yönetiminde olacak.

İŞKUR temizlik alımı personeli alımı, TYP ekranından alınacak. Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), alımlar başladığı zaman İŞKUR’a gerekli bilgileri gönderecek ve Diyarbakır temizlik şirketleri lideri olarak bunun takibinde olacağız. Temizlik personeli alımı ilanına başvuru yapmak isteyen Diyarbakırlı vatandaşlarımıza bu konuda yardımcı olacağız. İŞKUR’un TYP internet sisteminde yer alan program alanından ‘MEB bakım onarım ve temizlik’  seçeneğini seçip ‘Ara’ butonuna basarak öğrenebilecek.

Diyarbakır İŞKUR TYP Temizlik Elamanı Alımı Mülakat Yapılacak Mı?

Ülkemizin farklı şehirlerinde alınacak temizlik personeli için başvurulardan sonra mülakat yapıldığı geçen yıllarda görmüştük. Ancak bazı şehirlerde ise sadece kura işlemi geçerli olmuştu. 2021 İŞKUR Temizlik Personel Alım İlanı yapılmadan mülakatların yapılıp yapılmayacağı hakkında bir şey söylemek şimdilik mümkün değildir. İŞKUR TYP kapsamında okullara temizlik personeli olarak göreve başlayacak Diyarbakırlı vatandaşların ortalama çalışma gün sayısı 270 gün olacaktır.

Diyarbakır İŞKUR TYP Temizlik Personeli Alım Şartları

  • İŞKUR’a kayıtlı olmak ve  işsiz olmak,
  • 18 yaşını tamamlamış yani reşit olmak,
  • Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,
  • Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç)

Diyarbakır İŞKUR TYP Temizlik Personeli Alımı Genel Şartları

Diyarbakır İŞKUR Temizlik personeli alımına başvuranların seçiminde 3 ayrı yöntem uygulanacaktır.  Bu yöntemler 2021 Diyarbakır İŞKUR Temizlik Personeli Alım İlanı yayımlandıktan sonra Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından belirlenir. Diyarbakır’da temizlik personeli alımında aşağıda belirtilen guruplar Birinci, bunlar dışında kalanlar İkinci Liste olacak şekilde belirlenecektir.

Başvuranlarda Öncelikli Olarak İşe Alınacaklar

  • Kadınlar,
  • 35 yaş üstü bireyler,
  • Engelliler,
  • Eski hükümlüler,
  • Terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralananlar