Diyarbakır’da Çocuklu Bir Evin Temizliği

Diyarbakır Temizlik Şirketi / Temizlik / Diyarbakır’da Çocuklu Bir Evin Temizliği

Sağlık ve hijyen için gerekli olan ev temizliği, Diyarbakır’da çocuklu evler için daha fazla önem kazanıyor. Diyarbakır’da çocuklu ev dediğinizde hepinizin aklına ortalığa saçılmış oyuncaklar, kullanılmış ıslak mendil paketleri ve genellikle dağınık bir ortam gelir. Bunu mükemmel hale getirmeye çalışmak çoğu zaman nafile olacaktır. Ancak gerekli yerleri temiz tutarak ve belli kurallara dikkat ederek hijyeni sağlamanız mümkün.

 | Diyarbakır Temizlik Şirketleri
Diyarbakır’da Çocuklu Bir Evin Temizliği

1- Kapalı ortamlar mikroplara en açık alanlardır. Hijyeni sağlamanın en temel yolu evinizi havalandırmak. Yaz kış demeyin en soğuk kış günlerinde bile çocuğunuzun bulunduğu odayı değiştirerek, fazla ısı kaybına yol açmayacak şekilde bütün odaları havalandırın. Özellikle sabahın ilk saatleri ve gün içerisinde birkaç defa mutlaka içeriye temiz hava dolmasını sağlayın.

2- Az sayıda eşya, temizliği oldukça kolaylaştırır. Daha hijyenik olmak istiyorsanız evinizde ve çocuğunuzun odasında boş alanlar bırakın. Emin olun, daha kolay temizleyecek ve çocuğunuzun oyun oynaması için daha çok imkan tanımış olacaksınız.

3- Çocuklarınıza küçük yaşlardan itibaren kendi odasından sorumlu olduğunu bilincini aşılayın. Oyuncaklarını, kitaplarını, masasını toplaması temizliğe daha az vakit harcamanızı sağlar.

4- Evde hijyenin en çabuk bozulabileceği alanlar mutfak, banyo ve tuvalettir. Evimiz dağınık ve yeterince temiz değilse bile yemek yenilen ve bakterilerin en yoğun olarak üreyebileceği bu mekanları temiz tutun. Bunun için çok çeşitli dezenfekte ürünlerini ya da deterjanları tercih edebilirsiniz. Deterjanlarınızı çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza etmeyi ihmal etmeyin. Mesela; duş başlığınızın zamanla oluşan kireç ve kirlerden kurtulmak istiyorsanız bir buzdolabı poşetine elma sirkesi dökün ve başlığı sarın. 1 saat sonra lekelerden kurtulacaksınız. Denemeye değer…

5- Çocuklu evlerde pratik olması sebebiyle çok sık kullanılan mikrodalga fırınlar bir süre sonra kir ve yağ tutmaya başlar. Mikrogalda fırını temizlemenin en kolay yolu içerisinde ıslak havlu koyarak 3-5 dakika kadar çalışmaktadır. Aynı kağıt havlu ile fırınınızın içini sildiğinizde tertemiz olduğunu göreceksiniz.

6-Eller, temizlik için fazlasıyla önem taşır. Dışarıdan her gelindiğinde tüm aile bireylerinin ellerini detaylı şekilde temizlenmesi ev hijyenine olumlu şekilde yansıyacaktır.

7- Eğer alerjik bünyeli bir çocuğunuz varsa hijyene her zamankinden daha fazla dikkat etmeniz gerekir. Evde olabildiğince halı ve tüylü, yünlü kumaşlar kullanmayın. Eğer halı kullanacaksanız antialerjik olmasına dikkat edin.

8- Kutu ve sepetlerle eşyaları sınıflandırma yöntemi evin daha temiz ve düzenli görünmesini sağlar. Bebeğinizin bezlerini, ıslak mendillerini bir kutuda, emzik ve biberonlarını küçük bir sepette bulundurabilirsiniz.

9- Son olarak unutmayın ki enerjinizi büyük temizlikler için harcamamalısınız. Sizlerden sevgisini bekleyen bebeklerinizle çok daha iyi zaman geçirmeye çalışın. Birkaç fikir ve kuralla daha hijyenik bir ev elde edebilir, değişen, koşturmacalı hayatınızda kendinize de vakit ayırabilirsiniz, bırakın evinizin diğer tüm detaylı hizmetini Diyarbakır Temizlik Şirketi Hijya Temizlik tarafından yapılsın. ^.^