Diyarbakır’da Kış Temizliği

Diyarbakır Temizlik Şirketi / Temizlik / Diyarbakır’da Kış Temizliği

Kış geldi ve bununla birlikte farklı bir temizlik ihtiyaçları geliyor. Günler daha kısa ve daha karanlıktır, bu da kış temizliğinin amacı sadece temizlik değil, parlaklık ve sağlıklı iç hava kalitesi sağlamaktır. Hafta içi evinizi iyice temizlemek için uğraşırken bile bazı noktaları gözden kaçırmak kolaydır. Diyarbakır temizlik şirketi Hijyen Temizlik, kış mevsiminde evinizi en temiz durumda tutmanıza yardımcı olmak için bu kış temizleme ipuçlarını geliştirdi.

Diyarbakır'da Kış Temizliği
Diyarbakır’da Kış Temizliği

Diyabakır temizlik şirketi ile kış temizliği

Sağlıklı iç mekan hava kalitesi tüm yıl boyunca önemlidir, ancak özellikle kışın, alerjenlerin, virüslerin ve diğer mikropların genellikle içeride sıkışıp kaldığı ve daha soğuk sıcaklıklarda geliştiği kış aylarında önemlidir. Bu, içerideki kişilerin, özellikle de alerjisi ve astımı olanların yanı sıra çok genç ve yaşlılar gibi daha duyarlı olanların sağlığına zarar verebilir.

İşte kışın sağlıklı iç mekan hava kalitesini korumak için bazı ipuçları. İlk önce HVAC (ısıtma, havalandırma ve klima) filtrelerinizi ve havalandırma deliklerini kontrol edin. Bu filtreler ve havalandırma delikleri genellikle gözden kaçar ve kolayca ulaşılamadığından göz ardı edilir. Filtrelerinizi düzenli olarak değiştirmeli veya temizlemelisiniz, ancak gerekirse yıllık bakım ve havalandırma deliklerinizi temizlemek için HVAC uzmanınızı arayın. Kış, acil durum aramaları arasında kışın sıyrıklarla karşılaştıklarından HVAC pro’nuzu aramak için harika bir zamandır.

Kış ayrıca kurutucu tiftik havalandırma kanallarını temizlemeniz gereken zamanlardan biridir. Kurutucu tiftiği yangın tehlikesi oluşturur ve havalandırma borusu genellikle gözetimsiz hale gelir. Tüy bırakılmışsa, temizlemeye çalışmak yerine değiştirmelisiniz. Oraya geri döndüğünüzde, kurutma makinenizi prizden çekmek, arkasını çıkarmak ve oradaki tiftiği vakumlamak için iyi bir zaman.

Ayrıca, çalışma filtreleri ve havalandırma deliklerini temizlerken, bu, buzdolabı su ve hava filtrelerinizi değiştirmek için mükemmel bir zamandır. Ayrıca buzdolabının fişini çekebilir, dışarı çekebilir ve altındaki ve soğutma serpantinlerindeki tozu vakumlayabilirsiniz.

Kış Evinin Temizliği

Daha kısa günlerde, kış evinizde parlaklığı artırmanın zamanıdır. Bunu lambalarınıza ve ışık fikstürlerinize biraz daha fazla dikkat ederek yapabilirsiniz. Lamba gölgelerini, ışık fikstürlerini, aplikleri ve tavan fanı aydınlatmasını temizleyin, toz ve böcekleri sürün ve ışıklarınızın daha parlak parlamasına izin verin.

Bu kış evinize daha fazla ışık getirmeye çalışırken, duvarları ve pencereleri yıkamak daha fazla ışığa izin verir ve onu yansıtmaya yardımcı olur. Dağınık işlerle uğraşmak istemiyorsanız, Diyarbakır temizlik şirketi olarak size yardımcı olabiliriz.

Yatak odasında, yatağın altındaki ve yatak çerçevesindeki toz tavşanlarını temizleyin. Bu, yatakların ve kutu yaylarının çıkarılması anlamına gelir. Temizlendikten sonra, yatakları döndürün ve çevirin ve yatak örtüleri, toz örtüleri ve yatak çarşaflarını yıkayın.

Şimdilik çarşaflara odaklandığınız için, şimdi döşemeli mobilyalarınızın minderlerinin altına bakmak için harika bir zaman. Bunları çıkarın ve tozun, kırıntıların ve ‘kaybolan’ eşyaların toplandığı ulaşılması zor tüm yerleri temizlemek için vakumunuzun aralık aracını kullanın.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]