Elektrikli Süpürge Nasıl Temizlenir

Diyarbakır Temizlik Şirketi / Temizlik / Elektrikli Süpürge Nasıl Temizlenir

Çoğu insan, evlerinde veya iş yerindeki kirleri ve kalıntıları temizlemek için elektrik süpürgelerini sık sık kullanır. Ancak, elektrikli süpürgenin kendisini temizlemeyi unutmak oldukça kolaydır. Elektrikli süpürgenizin ömrünü artırmak istiyorsanız, temiz tutmanız gerekir.

Elektrikli Süpürge Nasıl Temizlenir
Elektrikli Süpürge Nasıl Temizlenir

Elektrikli Süpürgenizin Temizlenmesi İçin İpuçları

Torbasız elektrikli süpürgeniz varsa, düzgün çalışması için doğru hava akışına ihtiyacı vardır. Bu nedenle, filtreleri ve kapları temiz tutmanız gerekir. Rutin bakım için, teneke kutunun boşaltıldığından emin olmalısınız, özellikle de yarıya kadar. Elektrikli süpürgenizi temiz tutmanıza yardımcı olacak en iyi temizlik ipuçlarından bazıları ve temizlik işi için birkaç gereksinim:

• Mikro fiber bezler

• Makas

• Bulaşık Deterjanı

• Harç Fırçası

Vakum Kabının Temizlenmesi

Elektrikli süpürgenin fişini çekerek başlayın ve ardından kutuyu çıkarın. Kutunun iç kısmını silmek için kuru bir mikro fiber bez kullanın. Kutuyu yıkamak için ılık sabunlu su kullanın. Değiştirmeden önce kutunun kuru olduğundan emin olun.

Filtreyi Temizleme

Filtrenin yıkanması veya tamamen değiştirilmesi gerekip gerekmediğini belirlemek için üreticinin tavsiyelerini okuyarak başlayın. Filtreyi çıkararak başlayın ve tozu temizlemek için sert bir yüzeye vurun. Tozun evinizin diğer alanlarına yayılmasını önlemek için bunu bir çöp tenekesi üzerinde yaptığınızdan emin olun.

Filtreyi ılık suyla yıkayın. Üretici aynı şeyi önermedikçe, sabun veya temizlik maddeleri kullanmaktan kaçının. Filtreyi gece boyunca kurumaya bırakın ve değiştirmeden önce kuru olduğundan emin olun.

Taban Plakasını Temizleme

Öncelikle, çırpıcı çubuğunu temizlemeyi kolaylaştırmak için taban plakasını çıkarmanız gerekir. Çubukta bulunan kılların zarar görmemesi için saçları veya ipleri çıkarın. Taban plakasını silmek için kuru bir mikrofiber bez kullanın. Son olarak, aynı mikro fiber bezle vakumun dış kısmını silin.

Sonuç

Vakumunuzu temizlemek evinizi temizlemek için kullanmak önemlidir. Elektrik süpürgenizin ömrünü uzatacağınızı, böylece evinizdeki kir ve toz birikimini gidermek için zahmetsizce temizleyebileceğinizi unutmayın. Elbette, elektrikli süpürgeyi sökmeden ve yukarıda belirtilen temizlik ipuçlarından herhangi birini çalıştırmadan önce üreticinin önerilerini kontrol etmeniz gerekir. Bu şekilde, iç kısımları temizlemek için yanlış deterjan veya sabun kullanmayacak ve daha fazla kullanım için tamamen temiz olduğundan emin olmayacaksınız.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]