Ev Temizliği Hakkında

Diyarbakır Temizlik Şirketi / Temizlik / Ev Temizliği Hakkında

Kış temizliği yaklaşıyor ve muhtemelen en kısa sürede bitmesini istiyorsunuz. Ancak bir ev temizlik şirketi ile çalışmak zorunda değilsiniz. Ev temizliği tek başınıza yapmanız için sadece bu adımları takip etmeniz yeterlidir; Diyarbakır Temizlik Şirketleri Firması Hijyen Temizlik olarak eminiz ki ev temizlik işini kısa sürede halledeceksiniz.

Ev Temizliği Şirketi
Ev Temizliği Hakkında

Tek ihtiyacınız olan bir yoldur. Kendinize bir temizleme planı oluşturduktan sonra harekete geçebilir ve sonra nereleri temizlemeniz gerektiğine karar vermelisiniz.

Ev temizliğine başlamadan önce biraz hazırlık yapmanız gerekiyor. İlk önce, etrafa bakıp dağınıklığı giderin. Aceleniz varsa, evinizde dağınıklığa sebep olacak her şeyi işiniz bitene kadar bir dolaba veya bir odaya koyun.

Evinizi acilen temizlemek istiyorsanız yada beklenmeyen olaylardan veya evinize gelecek misafirlerden önce son dakika temizliği için diyarbakır ev temizlik hizmeti uzmanı  Diyarbakır Temizlik Şirketleri Firması Hijyen Temizliği arayın. Her şeyi hazırlarken evinize bakmak için yardıma ihtiyacınız olursa, Diyarbakır Temizlik Şirketleri Firması Hijyen Temizliği gibi güvenilir bir temizlik şirketi ile çalışın.

Artık hazırlığınızı tamamladığınıza göre, daha hızlı ve daha iyi bir ev temizliği için aşağıdaki size özel olarak hazırladığımız adımları takip edin.

EV TEMİZLİĞİ ADIMLARI

Diyarbakır Temizlik Şirketleri Kurumsal Firması Hijyen Temizlik olarak öncelikle evinizinin hangi alanı büyükse ordan başlamanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü en sona bırakırsanız gücünüz temizlik süresince azalacak ve psikolojik olarak hiç temizlik yapmadığınızı zan edeceksiniz.

Evinizi temizlerken temizlik yapılacak alanın en yüksek kısmından başlayarak yukarıdan aşağıya ve soldan sağa temizleyin. Yukarıdan aşağıya yapılan temizlik ile tozlar yere doğru birikecektir. Soldan sağa yapılan temizlik ise lekelerin daha iyi çıkmasını sağlar.

Tüm ev temizliği için şu adımları izleyin:

  • Önce toz veya kirleri temizleyin
  • Kumaşlarınızı fırçalayın veya değiştirin
  • Aynalar ve masalar gibi cam eşyalarınızı temizleyin
  • Tüm yüzeylerinizi tek bir ürün kullanarak silin, böylece birden fazla ürün arasında geçiş yaparak zaman kaybetmezsiniz.

Artık evinizi temizlemek için bir süreciniz ve ev temizlik işini hızlandırmak için bir yönteminiz var. Her odada, ışık anahtarları ve kapı kolları gibi sıkça unutulan noktaları temizlemeyi unutmayın. Bunlar en sık dokunulan ve en fazla mikrop içeren yüzeylerdir.

Özellikle temizlenmesi zor olan bazı alanlarınız varsa, size yardımcı olmak için ev temizliğinde güvenilir olan Diyarbakır Temizlik Şirketleri Firmamız ile iletişime geçin . Yapmanız gerekenleri listeleyin ve 0552 324 9374 numaralı telefondan  doğrudan bize bir mesaj gönderin, böylece tam olarak nasıl yardım edeceğimiz konusunda ev temizliği konusunda uzmanlaşmış personelimizden bilgi alabilirsiniz.

EV TEMİZLİĞİNDE MUTFAK TEMİZLİĞİ

Mutfak en fazla zaman geçirdiğimiz yer olduğu için evin en dağınık kısmıdır. Ve lavabonuz muhtemelen evinizde en fazla bakteri bulunan yüzeydir. Mutfağınızdaki yüzeyleri düzenli olarak temizlemek önemlidir, ancak bazı noktalar kolayca göz ardı edilebilir. Mutfağınızın temizliğinden emin olmak için bazı ipuçları.

Yukarıda listelenen yöntemleri takip ederek, dolaplarınızın üstlerini, dolap kapaklarını ve ardından tezgahları silerek baştan başlayın. Dolap kapılarınızın üzerinde ince bir yağ ve kir tabakası olduğunu görünce şaşırmış olabilirsiniz, bunlar sadece bir kez sildiğinizde ortaya çıkar.

Çekmecelerinizin içini de boşaltmayı ve temizlemeyi unutmayın. Elektirikli süpürgenizi yanınıza bile alabilir ve zamanla çöken tüm kırıntı ve pislikleri temizleyebilirsiniz.

Daha sonra, özellikle buzdolabınız, mikrodalganız ve bulaşık makineniz gibi cihazlarınızın yüzüne geçebilirsiniz. Ocağın üstünü silin ve ocak topuzlarını lavaboya koyun. Çöpü çıkarmak için mikrodalga fırının içini temizleyin.

Ocak parçalarını temizledikten sonra lavabonun içini ve çevresini temizlediğinizden emin olun. Zemini süpürüp paspaslayarak bitirin.

EV TEMİZLİĞİNDE BANYO TEMİZLİĞİ

Evinizin en son temizlenecek kısmı banyodur. Çünkü ev temizliği süresince banyo sıklıkla kullanılır. Öncelikle banyonuzda bulunan paspasları, çöp tenekelerini ve duştan çıkan her şeyi temizleyin. Tavan vantilatöründen çıkan tozları ve aynanızın üstündeki lambaları temizleyin.

Unutmayın, bu adımları evinizin tüm alanlarında yapacaksınız. Banyonuzun duş duvarlarını ve küvetini suyla ıslatın, sonra harç temizleyici uygulayın ve  bir süre bekleyin. Bu bekleme süresince makyaj ünitesini, kabin önlerini, lavabo ve tuvaleti silin. Klozet içine tuvalet temizleyiciyi dökün ve bir süre bekleyin. Sonra beklemeye aldığınız alanları durulayın. Banyonuzda bulunan lavabonuzu, sabunluğu, musluğu, küveti ve duş takımları dahil tüm aksesuarları temizleyin.

Son olarak, banyonuzda biriken tortuyu temizlemek için suyla karıştırılan az miktarda temizleyici kullanarak zemini süpürün ve paspaslayın. Kurumasını bekleyin, ardından halıları ve çöp sepetini değiştirin.

Tüm bu zahmetleri sizin yerinize yapacak olan Diyarbakır Temizlik Şirketleri Firmamızla iletişime geçmekten çekinmeyin. Lütfen  0552 324 9374 numaralı telefondan yada iletişim formundan bize ulaşın.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]