Ev Temizliğinde Sirke Kullanımı

Diyarbakır Temizlik Şirketi / Temizlik / Ev Temizliğinde Sirke Kullanımı

Sirke, doğal temizlik için mükemmel bir bileşendir. Küçük bir sirkeyi temiz suyla karıştırmak, evin etrafındaki çok çeşitli işleri yapmak için mükemmel bir karışım oluşturur.

Sirke sadece inatçı lekelerin çoğunu kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda bir dezenfektan ve koku giderici görevi görür.

Sirke, tuvaletin içini temizlemek ve tuvaletin iç kenarlarında bulunan çirkin halkalardan kurtulmak için kullanılabilir.

Sirke kokusundan haz almayan insanlardan biriyseniz ve sirkeyi ev temizliği için kullanmaktan endişe duyuyorsanız, kokunun kuruduktan sonra başka bir pislikle birlikte ortadan kalktığını bilmek sizi mutlu edecektir.

Güçlü pişirme kokularını ortadan kaldırabilir, bir ocağın üzerine iki bardak sirke kaynatıp sirke buharının tüm evin etrafına yayılmasını sağlayın böylece evinizdeki kötü kokulardan kurtulmuş olursunuz.

Ev Temizliğinde Sirke Kullanımı
Ev Temizliğinde Sirke Kullanımı

Çok amaçlı bir dezenfektan yapın. 

Sirke ile çok yönlü bir dezenfektan yapmak için, sadece eşit miktarda beyaz sirkeyi suyu karıştırın ve karışımı bir sprey şişesine koyun.  Hazırladığınız karışımı aşağıdaki alanlara uygulayın.

  1. Telefonlar, kapı kolları ve diğer yüzeyler: sıkın ve silin
  2. Aynalara ve camlara püskürtün ve lastik silecek ile silin.
  3. Dondurucunuzun ve buzdolabınızın üzerindeki lekelerden kurtulmak için Mikrofiber bir bezle birlikte karışımı kullanarak yüzeyi siliniz.

Tuvaleti dezenfekte edin. Tuvalet, evinizde tehlikeli bakterilerin dinlenebileceği başka bir yer, bu yüzden sirke de burada işe yarar. Tuvaleti temizlemek ve dezenfekte etmek için klozetin içerisine 1 bardak (235 ml) düz sirke dökün ve gece boyunca bekletin. Kabı sabah fırçalayın ve durulamak için yıkayın. 

Çöp kutusunu temizleyin. Çöp kutuları kokuyabilir ve bakterileri barındırabilir, bu nedenle temiz kalmaları önemlidir. Çöpleri her değiştirdiğinizde eski çöpü boşaltın, tavayı yıkayın ve alt kısmını ½ inç (1,3 cm) sirke ile doldurun. Sirkeyi yaklaşık 15 dakika bekletin. Tavayı temiz suyla durulayın.

Küflenmeyi önleyin. Küf  banyolarda ve genellikle nemli olan diğer alanlarda kolayca oluşabilir. Duş, lavabo ve küvet duvarlarında küflenmeyi önlemek için, duvarlara sirke sürün ve silecekle silin.

Doğrama tahtanı temizle. Doğrama tahtaları sizi ve ailenizi hasta edebilecek bakteri ve organizmaları barındırabilir. Doğrama tahtalarınızı temiz ve dezenfekte etmek için bir bezi sirke ile nemlendirin ve doğrama tahtanızı her kullanımdan sonra silin. Tekrar kullanmadan önce  doğrama tahtanızın kurumasını bekleyin.

Bulaşık ve çamaşır deterjanın gücünü artırın. Bulaşık makinenizin ve çamaşır makinenizin temizleme ve yıkama gücünü artırabilirsiniz. Sadece daha temiz yemekler ve kıyafetler sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda sirkenin leke çıkarıcı ve koku giderici yararlarını elde edeceksiniz.

Bu yöntemleri kendi başınıza yapmak çok basittir, ancak ev temizliği konusunda en iyi sonuçları elde etmek için Diyarbakır temizlik şirketleri lideri Hijyen Temizlik olarak müşterilerimizin yanındayız.

Diyarbakır Temizlik Şirketleri Lideri Hijyen Temizlik olarak sunduğumuz hizmetler hakkında daha fazla bilgi için, lütfen buraya tıklayın. 

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]