Ev Temizliğinde Yapılan 8 Hata

Diyarbakır Temizlik Şirketi / Temizlik / Ev Temizliğinde Yapılan 8 Hata

Evinizi sağlıklı ve düzenli tutmanın anahtarı, düzenli olarak temizlemektir . Zeminleri süpürseniz ve yüzeyleri sık sık silseniz bile yanlış şekilde yaptığınızda istemediğiniz sonuçları elde edersiniz. Evinizi temizlemek yerine zarar verebilirsiniz. Bu nedenle Diyarbakır Temizlik Şirketi olarak size ev temizliğinde yapılan 8 hatayı ve bunlardan nasıl kaçınacağınızı anlatacağız.

Diyarbakır Ev Temizliği Şirketi | Diyarbakır Temizlik Şirketleri
Ev Temizliğinde Yapılan 8 Hata

1. Yüzeylere ve Mobilyalara Temizlik Ürünlerini Püskürtmek

Temizlik ürünlerinin doğrudan farklı yüzeylere ve mobilyalara püskürtülmesinin doğru olduğunu düşünen birçok ev sahibinden biri olabilirsiniz. Bu temizleme yöntemi işinizi zorlaştırır, çünkü bu çözeltinin birikmesini sağlar ve bu da yağlı yüzeylere yol açabilir.

Bunun yerine, temizleme solüsyonunu doğrudan bir beze püskürtmeniz ve kirli yüzeylerin üzerine silmeniz gerekir. Bu sayede oluşacak lekeleri ve izleri önleyerek temizliği kolaylaştırırsınız ve daha az temizlik ürününü kullanırsınız.

2. Halıyı Ovalamak

Ne kadar dikkatli olursanız olun, halıya her seferinde kahve, çay, yemek veya diğer sıvıları dökülebilirsiniz. Ayrıca, evcil hayvanınız yanlışlıkla üzerine kötü şeyler bırakabilir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız, ilk hareketiniz normalde döküntüleri hemen ovmak olacaktır. Ancak bunu yaparsanız, halı liflerinin zedelenmesine sebep olur ve halınızın görüntüsünü bozarsınız.

Ovalamak yerine, bir kağıt havluyu dökülen bölgenin üzerine bırakıp havlu sıvıyı çekene kadar beklemelisiniz. Aksi takdirde, halınıza bir leke çıkarıcı uygularsınız yada halınızı profesyonel bir halı yıkama şirketine gönderirsiniz.

3. Eldiven kullanmamak

İnsan cildi emicidir, yani onunla temas eden farklı maddeleri emme özelliğine sahiptir. Doğal temizleme solüsyonları kullanıyor olsanız bile, elleriniz ve cildiniz kuruyabilir . Bu yüzden ev temizliği işlerini her yaptığınızda daima bir çift lastik eldiven giymelisiniz.

Lastik eldivenler, cildinizi bakteri, mikrop ve zararlı maddelerden korur. Cildinizi korumanın ve vücudunuzu sağlıklı tutmanın en iyi yolu budur .

4. Doğrama tahtanızın sıvı deterjanla temizlenmesi

Bulaşık deterjanı, yağlı tencere ve kapları temizlerken harika bir iş çıkarsa da, bu temizleme çözeltisi doğrama tahtalarınızı temizlemede etkili değildir. Çünkü doğrama tahtasında et doğradıysanız bu malzemeler et bakterilerini yok edecek kadar güçlü değildirler . Buda sağlığınız için bir risk oluşturur.

Diyarbakır temizlik şirketi olarak önerimiz, doğrama tahtanızdaki mikrop ve bakterileri yok etmek için doğrama tahtanızı her seferinde çamaşır suyuna batırıp biraz beklemenizdir.

5. Yukarıdan aşağıya doğru temizlemek

Çoğu ev sahibi evini temizlerken önce zeminleri temizliyor. Ancak bu yanlış bir yöntemdir. Ev temizliği yaptığınızda öncelikle tavanlardan başlayarak, pencereleri, tezgahları, mobilyaları, beyaz eşyaları, tv ve tv ünitesini temizledikten sonra zeminleri temizlemeniz gerekir aksi takdirde zeminleri tekrar kirleneceği için fazladan güç ve zaman harcarsınız.

6. Elektrikli süpürgenizin filtresini değiştirmek

Elektirikli süpürge çok önemli bir temizlik aracıdır, ancak filtresini düzenli aralıklarla değiştirmez veya temizlemezseniz, gerektiği kadar kir ve toz temizleyemezsiniz . Ayrıca, kir halınıza geri gönderilir ya da daha da kötüsü havaya karışabilir.

Bu nedenle , elektrikli süpürgenizin torbasını boşalttığınızdan veya filtresini değiştirdiğinizden emin olun . Ayrıca, hortumu, havalandırmayı ve diğer bağlantı parçalarını nemli bir kağıt havlu veya nemli temiz bir bezle silin.

7. Tüm evinizi tüy dökücü veya kuru bez ile tozdan arındırın

Evinizdeki ulaşılması zor bölgeleri temizlemeye gelince, toz siliciler çok yardımcı olabilir. Ancak, tamamen tozdan kurtulmak yerine, bunlar sadece tozu bir yerden başka bir yere aktarır. Aynı şey kuru bezler için de geçerlidir. Kuru bez kullanmak yerine bir mikro fiber bez kullanmanız gerekir . Bu temizlik malzemesi tozu daha verimli toplayacaktır.

8. Sıcak ve güneşli bir günde camları temizlemek

Güneş doğduğunda evinizi temizlemek için ilham alabilirsiniz, ancak pencerelerinizi ılık veya güneşli bir günde temizlemeniz önerilmez. Bunun nedeni, cam temizleyicilerin hızla kuruması ve bu da cam bölmelerinizde çiziklerin oluşmasına neden olmaktadır.

Aklınızdaki parıldayan camı elde etmek için pencerelerinizi yalnızca gökyüzü bulutlu veya karanlık olduğunda temizlemelisiniz . Daha sonra hızlı kuruma için mikro fiber bir bez kullanabilirsiniz.

Ev temizliği kolay bir iş değildir. Vaktinizi, çabanızı ve paranızı boşa harcamamak için uygun bilgi ve teknik gerektirir. Ev Temizliği hizmetine ihtiyacınız olursa 0552 324 9374 telefon numarasını kullanarak bizi aramanız yeterli.