Ev Temizlik Malzemeleri ve Ürünleri

Anasayfa / Diyarbakır Temizlik Şirketi / Ev Temizlik Malzemeleri ve Ürünleri

Bir temizlik şirketi kurma sürecinde ve evinizi temizlemeden önce, düzenli ve verimli bir temizlik için ev temizliği malzemeleri ve ürünleri listesi oluşturmanız gerekir. Doğru aletlere sahip olmak evinizi temiz tutmak ve işi olabildiğince kolaylaştırmak için bir gerekliliktir. Tüm bunları göz önünde bulundurarak her zaman evinizde bulundurmanız gereken temizlik ürünleri.

Diyarbakır temizlik şirketi olarak evleri temizlerken kullandığımız ev temizlik ürünlerinin bir listesini paylaşalım.

Ev Temizlik Malzemeleri ve Ürünleri
Ev Temizlik Malzemeleri ve Ürünleri

Ev Temizliğinde Kullanılan Genel Temizlik Araçları

Doğru temizlik araçları, hem fayda hem de rahatlık açısından fark yaratır. Temel temizlik ürünlerini ilk kez alıyorsanız, bu listedeki bazı pahalı araçların daha ucuz versiyonlarını satın almanız bütçeniz için fayda sağlayabilir.

Elektrikli süpürge. Halı kaplı zeminleriniz olmasa bile, elektrikli süpürge kesinlikle sahip olunması gereken bir araçtır. Elektrikli süpürge için yeriniz veya bütçeniz yok mu? Süpürgelikler, kanepeler, kırıntılar, tozlar ve evcil hayvan tüyleri gibi sorunlu alanları temizlemek için olmazsa olmaz bir araçtır.

Mikrofiber bezler. Mikrofiber bezler, paslanmaz çelikler ve camlar dahil olmak üzere tüm yüzeyleri çizik bırakmadan temizleyecek kadar güçlüdür. Birkaç tane satın alın ve onları temiz tutmak için düzenli olarak yıkayın.

Kova. Her temizlik yaptığınızda bir kovaya ihtiyacınız olmayabilir, ancak temizlik yaptığınız zaman bir kovaya sahip olduğunuz için inanın mutlu olacaksınız. Başka bir temizlik için kullanmadığınızda, temizlik malzemelerinizi saklamak ve odadan odaya taşımak için  kullanışlı bir malzemedir.

Süpürge. Toz, kırıntı, kir ve halı olmayan zeminlerde kalan her şeyi temizlemek söz konusu olduğunda süpürgeler harikalar yaratacaktır. Evinizin dar alanlarını temizlemek için elektrikli süpürgeye benzer el tipi bir süpürgeyi satın alabilirsiniz.

Düz paspas. Düz bir paspas veya toz paspası, birçok insanın alıştığı standart asi paspaslara iyi bir alternatiftir.

Lastik eldivenler. Kalın olan bir lastik eldiven seti satın almak hem ucuzdur hem de alacağınız eldivenler sayesinde ellerinizi temizlik kimyasallarından ve karşınıza çıkan kirlerden korumak için bir gerekliliktir. Diyarbakır temizlik şirketi olarak lateks veya nitril eldivenlerini almanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü bu eldivenler uzun süre dayanırlar ve çok daha fazla koruma sağlarlar.

Çekçek. Sabun pisliğini azaltmak için duşunuzda bir silecek bulundurun. Çekçeklerin bir çoğu duvara asma aparatlarıyla birlikte gelir, böylece bunları doğrudan duvara takabilir ve gerektiğinde kullanabilirsiniz.

Tuvalet fırçası ve tutacağı. Kıllı bir tuvalet fırçası, klozetinizi çok az çabayla pırıl pırıl temizlemenize yardımcı olur. Tek kullanımlık çeşitleri vardır, ancak cüzdanınız ve çevreniz için yeniden kullanılabilir bir tane satın alın ve yılda birkaç kez veya gerektiği zaman değiştirin.

Ev Temizliğinde Kullanılan Temizlik Ürünleri /  Malzemeleri

Detaylı temizlik söz konusu olduğunda bu sadece su ile başarmak imkansızdı. Evinizi istediğiniz gibi temizlemek için doğru temizlik ürünlerine ihtiyacınız olacak, ancak standart versiyonları mı yoksa doğal çeşitlerini mi tercih edeceğiniz size kalmış. Eviniz için neyi tercih ettiğinize karar verebilmeniz için listeye her iki türden de seçenekler ekledik.

Çok amaçlı temizleyici. Harika bir çok yüzeyli, çok amaçlı temizleyici, kesinlikle sahip olabileceğiniz en temel temizlik ürünlerinden biridir. Çok amaçlı temizleyiciler, yağ, kir ve lekelerin temizlenmesinde etkilidir ve çoğu, sprey ve mendilden daha fazlasını gerektirmez.

Cam temizleyici. Cam temizleyici, pencereler ve masalar gibi cam yüzeyler için özel olarak formüle edilmiştir, böylece iz veya leke bırakmadan etkili bir temizlik elde edebilirsiniz.

Ahşap temizleyici. Cam temizleyiciye benzer şekilde, ahşap temizleyici tek yüzeye özgü bir temizleyicidir ve bu durumda ahşapta kullanım için optimize edilmiştir. Hem çok amaçlı temizleme spreyleri hem de su ahşaba ve verniğe zarar verebileceğinden ahşap temizleyicileri kullanmak önemlidir.

Antibakteriyel sprey veya mendil. Antibakteriyel temizlik ürünleri, evinizdeki mikropları öldürmek için dezenfekte eder ve sterilize eder. Çok amaçlı bir temizleyiciye ek olarak, özellikle mutfak ve banyo gibi mikrop ağırlıklı alanlarda kullanın.

Çamaşır suyu. Sabun köpüğü, küf ve pas oluşumu banyolarda ve duşlarda normaldir. Çamaşır suyu içeren bir  temizlik ürünü bu tür çirkin kirleri çıkarabilir, ancak bunu kullanmadan önce bir maske takılmalı veya kullanılan alanın havalandırılmasının sağlanması sağlığınız için çok önemlidir. 

Beyaz sirke. Sirke, gresi çözmede ve kiri gidermede harikadır ve hatta bazı dezenfektan özelliklere sahiptir (ne yazık ki kimyasal bazlı bir antibakteriyel ürün düzeyinde olmasada ). Kimyasal bir temizleyici kullanmak istemediğinizde hızlı temizlik ve dezenfekte için elinizin altında tutun.

Karbonat. Kabartma tozu, kokuları emme ve kaldırma konusunda uzmandır. Buzdolabında açık bir kapta karbonat bulundurun veya evinizin diğer kokan yerlerinde kullanın.

Ev Temizliğinde Diğer Temel Temizlik Ürünleri ve Malzemeleri

Yukarıdaki ürünler, tüm evi temizlemek için ihtiyaç duyacağınız temel bilgileri tamamlıyor, ancak belirli görevler için ayrıntılar ne olacak? İşte mağazadan almanız gereken birkaç temel temizlik ürünü.

 • 2 bölmeli temizlik kovası
 • Dezenfektan temizleyici
 • Cam temizleyici
 • Sabun köpüğü sökücü
 • Kimyasal tetik püskürtücüler
 • 3M hafif hizmet fırçalama pedleri ve tutucu
 • Mikrofiber ovalama pedleri (banyo ve mutfak lavaboları için)
 • Diş fırçaları
 • Mini harç fırçası (duşlar için)
 • Plastik sıyırıcılar (tezgah veya zeminlerdeki kalıntıları çıkarmak için)
 • Temizlik önlüğü
 • Mikrofiber bezler (banyo ve mutfak temizliği için)
 • Mikrofiber waffle bezleri (duş duvarları ve küvetler için)
 • Mikrofiber nemli toz alma bezleri
 • Birinci sınıf mikrofiber cam bezleri
 • Klozet fırçası
 • Halılar için elektrikli süpürge
 • Mikrofiber paspas
 • Mikrofiber ıslak paspas pedleri
 • Mikrofiber toz paspas pedleri
 • PH nötr zemin temizleyici
 • Mikrofiber uzun toz bezi
 • Mikrofiber toz eldiveni
 • Dizlik
 • Sırt çantaları veya bez çantalar (temiz ve kirli bezleri taşımak için)
 • Tek kullanımlık nitril temizlik eldivenleri

Tüm bu malzemeler ile uğraşmak istemiyorsanız ve profesyonel bir temizlik hizmeti için Diyarbakır temizlik şirketleri arasından tercih yapmayı düşünüyorsanız lütfen bizimle 0552 324 9374 numaralı telefondan iletişime geçin. Size alışılmışın dışında kaliteli ve hijyeniz bir ev temizliği hizmeti sunalım.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.