Evinizdeki 6 En Parlak Nokta Nasıl Temizlenir

Diyarbakır Temizlik Şirketi / Temizlik / Evinizdeki 6 En Parlak Nokta Nasıl Temizlenir

Kirli lekeler bir evde normaldir. Ancak bu karmaşa kontrolden çıktığında, ailenizin sağlığı için ciddi riskler oluşturmasını engellemek için profesyonel bir temizlik hizmeti uzmanlığına ihtiyacınız olabilir .

Bu kirli lekeler hastalığa neden olan mikroplar taşıdığından, bu alanları olabildiğince iyice temizlemenizi ve temizliklerini o zamandan itibaren sürdürmelerini birinci önceliğiniz yapmalısınız.

İşte çoğu evdeki en kirli noktalar ve en iyi sonuçlar için nasıl ele alınması gerektiği.

Evinizdeki 6 En Parlak Nokta Nasıl Temizlenir

1. Mutfak

Evinizdeki en işlek alanlardan biri olarak bakteri üremesini destekleyen elementler – ısı, besin ve nem – burası bol miktarda bulunur. Örneğin, yıkanmamış sebze ve meyveler gibi şeyler, uzaya E. coli gibi zararlı bakterileri getirebilir.

Başlıca endişe alanları

· Kesme Tahtaları – Bunlar küf ve maya içerir ve zararlı koliform bakteri barındırır. Kesme tahtalarınızı temizlemek için, her kullanımdan sonra ellerinizi sıcak ve sabunlu suyla yıkayın.

· Mutfak Tezgahları – Bunlar aynı zamanda küf ve koliform bakteri ile kirlenmiştir. Tezgahları temizlemek için, seyreltilmiş bir çamaşır suyu ve su çözeltisiyle durulayın.

· Soba Topuzları – Barınak küf ve mayalarının yanı sıra, kollar da koliform bakteri içerir. Düğmeleri temizlemek için haftada bir kez çıkarın, ardından ılık sabunlu suyla yıkayın.

· Bulaşık Süngerleri – İronik olarak, başka şeyleri temizlemek için kullandığınız öğe evinizdeki en kirli olandır. Koliform bakteri barındırmaktan ve maya ve küf ihtiva etmekten başka, aynı zamanda bakteri barındırır. Süngerleri temizlemek için, onları günde iki kez ıslakken mikrodalgalayın ve her iki haftada bir değiştirin.

· Mutfak Lavaboları – Kirli bulaşıklarınızı barındıran, farklı kişilerce taşınan ve yiyecek artıkları içeren mekan olarak, bu liman küfleri ve koliform bakterileri. Lavaboyu temizlemek için alt kısmı, kenarları ve süzgeci haftada iki kez yıkayın. Ayrıca, bir tatlı kaşığı ağartıcı çözeltisi dökün ve ayda bir kez tahliye suyunu boşaltın.

· Kahve Makineleri – Nemli ve koyu kahve makineleri bakteri için ideal üreme alanlarıdır. Büyük bir temizlik tekniği, rezervuara 4 bardak sirke koymak ve yaklaşık 30 dakika bekletmektir. Sirkeyi demleyin ve atın, ardından sirkenin kokusu gidene kadar kahve makinenizden 2-3 tur temiz su akıtın.

2. banyo

Her kullanımdan sonra, bazı bakteriler banyonuzda oyalanmaya devam eder. Her türlü koliform bakterisini kontrol etmek için, banyo temizliğini her yaparken aşağıdakileri yapmayı düşünün:

· Kapı düğmelerine, anahtarlara ve musluk kulplarına özellikle dikkat
edin · Günlük hızlı temizlik için yakındaki tek kullanımlık dezenfekte edici mendilleri bulundurun
· Paspasları ve banyo havlularını haftada bir kez sıcak suyla yıkayın ve ardından tamamen kurulayın
· Banyo lavabolarını günlük olarak dezenfekte edici mendillerle silin
· El havlularını birkaç kez değiştirin haftada bir kez
· Diş fırçası tutucular ve bardakları haftada bir temizleyin
· Tuvaletler yakınındaki duvarlar gibi düz yüzeyleri dezenfektan ürünleri kullanarak silin

3. oturma odası

Aileniz toplanmayı seçtiği her yerde, her zaman görünmeyen kir ve bakteri olacaktır. Evinizde oyun kumandalarının, tabletlerin, uzaktan kumandaların ve akıllı telefonların kullanıldığını sayısız düşünün.

Onlara dokunan insanların her zaman temiz ellere sahip olduğundan emin misiniz?

Kontrol cihazlarını ve tuş takımlarını düzenli olarak elektronik cihazlarda kullanımı güvenli bir dezenfektanla silin . Ve birinin virüs varsa, her kullanımdan sonra dokundukları öğeleri temizlediğinizden emin olun. Ayrıca, anahtar plakalarını, lamba anahtarlarını ve kapı düğmelerini de unutmayın.

Yaşam alanınızı temizlerken dikkat etmeniz gereken diğer noktalar:

· Her hafta, alerjenler ve bakteriler için üreme alanları oluşturduğundan döşemeli yüzeyleri
vakumlayın.
· Hayvan kılı ve yiyeceğin oturabileceği minderlerin arasını ve altını temizlediğinizden emin olun. · Dezenfekte edici bir sprey kullanarak temizleyin ve tazelenin
· Bir virüs varsa, döşemeli yüzeyleri örtün dezenfekte etmek için düzenli olarak yıkayabileceğiniz veya değiştirebileceğiniz tabakalar ile

4. Evcil hayvan oyuncakları ve besleme kaseleri olan alanlar

Sevgili evcil hayvanınız sadece temiz su ve yiyecek kaselerini hakediyor. Fakat kabarık arkadaşınız dışarıya çıkıp pislik içinde oynayıp evin içine girmeyi sevdiğinden , bakteri üremesini önlemek için günlük olarak sıcak, sabunlu su kullanarak evcil hayvan oyuncaklarını ve kaselerini beslediğinizden emin olun .

Yumuşak oyuncaklar için yıkayıcı içerisine batırırken sert evcil hayvan oyuncaklarını sabun, yumuşak ağartma çözeltisi ve suyla fırçalayın .

5. yatak odası

Yatak odanız olan o rahat kişisel sığınak aslında bakteri, mantar, akar ve böcek barındırabilir. Battaniyeleri, çarşafları, yatak örtülerini ve yorganları sık sık yıkamak istemiyorsanız, bu tehlikeler yatağınızda gizlenmeye devam edecektir.

Temiz olmayan bir yatak odasındaki kir neden olabilir:

· Egzama
· Cilt tahrişi
· Mantar ve bakteriyel enfeksiyonlar
· Akne döküntüleri
· Alerjiler
· Solunum sorunları

Bu sağlık sorunlarının ailenizi etkilemesini önlemek için, temizlik yaparken aşağıdakileri göz önünde bulundurun:

· Haftalık senin yatak çarşafları değiştirin ve düzgün yıkayın
haşere istilasını önlemek için, yıkanabilir çıkarılabilir ve alerji geçirmez örtüler içinde · Örten yastıklar, kutu yaylar ve minder

6. Gündelik eşyalar
Son olarak, günlük kullandığınız anahtarlar, sırt çantaları, cüzdanlar ve cüzdanlar gibi gerçek eşyalar mikrop ve bakteri barındırabilir. Bu günlük eşyaları temizlemek için zaman ayırın, bunları bir dezenfektanla silerek veya yıkayarak temizleyin .

Kumaş ve deri çantalarını yerden uzak tutma alışkanlığı edin ve iç kısımları da dahil olmak üzere bunları yoğun bir şekilde temizleyin.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]