Evinizdeki Bakterileri Temizleyin

Diyarbakır Temizlik Şirketi / Temizlik / Evinizdeki Bakterileri Temizleyin

Kirli lekeler bir evde normaldir. Ancak bu karmaşa kontrolden çıktığında, ailenizin sağlığı için ciddi riskler oluşturmasını engellemek için profesyonel bir ev temizlik hizmeti şirketine ihtiyacınız olabilir .

Bu kirli lekeler hastalığa neden olan mikroplar taşıdığından, bu alanları rutin olarak olabildiğince iyice temizlemenizi tavsiye ediyoruz.

İşte çoğu evdeki en kirli alanlar ve bu kirli alanlarla nasıl başa çıkacağınızı anlatan maddeler.

Bakteri Temizliği
Bakteri Temizliği

1. Mutfak

Evinizdeki en işlek alanlardan biri mutfaktır. Mutfaklar bakteri üremesine neden olan evinizdeki en önemli yerdir. Örneğin, yıkanmamış sebze ve meyveler, kızartılmış yiyeceklerden sıçrayan yağlar, zemine dökülen yemek kalıntıları v.b  olaylar zararlı bakterileri oluşturur.

Bakterilerin en çok oluştuğu alanlar

· Kesme Tahtaları – Bunlar küf ve maya içerir ve zararlı koliform bakteri barındırır. Kesme tahtalarınızı temizlemek için, her kullanımdan sonra ellerinizi sıcak ve sabunlu suyla yıkayın.

· Mutfak Tezgahları – Bunlar aynı zamanda küf ve koliform bakteri ile kirlenmiştir. Tezgahları temizlemek için, seyreltilmiş bir çamaşır suyu ve su çözeltisiyle durulayın.

· Bulaşık Süngerleri – İronik olarak, diğer şeyleri temizlemek için kullandığınız öğe evinizdeki en kirli olandır. Süngerleri temizlemek için, onları günde iki kez ıslakken mikrodalgalayın ve her iki haftada bir değiştirin.

· Mutfak Lavaboları – Siz yada farklı kişilerce taşınan kirli bulaşıklarınızı barındıran,  yiyecek artıkları içeren mutfak lavabonuz  bakteri yuvası olarak bilinir. Lavaboyu temizlemek için alt kısmı, kenarları ve süzgeci haftada iki kez yıkayın. Ayrıca, ayda bir kez bir tatlı kaşığı lavabo açıcı çözeltisini lavabonuza boşaltın.

2. Banyo

Her kullanımdan sonra, bazı bakteriler banyonuzda oyalanmaya devam eder. Her türlü koliform bakterisini kontrol etmek için aşağıdaki adımları uygulayın:

· Kapı düğmelerine, anahtarlara ve musluk kulplarına özellikle dikkat
edin · Günlük temizlik için tek kullanımlık dezenfekte edici mendilleri bulundurun
· Paspasları ve banyo havlularını haftada bir kez sıcak suyla yıkayın ve ardından tamamen kurulayın
· Banyo lavabolarını günlük olarak dezenfekte edici mendillerle silin
· El havlularını birkaç kez değiştirin haftada en az bir kez
· Diş fırçası tutucular ve bardakları haftada bir temizleyin
· Tuvaletlerin yakınındaki duvarları dezenfektan ürünleri kullanarak silin

3. Oturma odası

Aileniz toplanmayı seçtiği her yerde, her zaman görülmeyen kir ve bakteri olacaktır. Evinizde kumandaların, tabletlerin ve akıllı telefonların sürekli kullanıldığını düşünün.

Onlara dokunan insanların her zaman temiz ellere sahip olduğundan emin misiniz?

Kontrol cihazlarını ve tuş takımlarını düzenli olarak elektronik cihazlarda kullanımı güvenli bir dezenfektanla silin . Ve herhangi bir aile bireyinin bulaşıcı bir  hastalığı varsa,  bu cihazları her kullanımdan sonra temizlemeniz gerekir. Ayrıca, anahtar plakalarını, lamba anahtarlarını ve kapı düğmelerini de unutmayın.

Yaşam alanınızı temizlerken dikkat etmeniz gereken diğer noktalar:

· Her hafta, alerjenler ve bakteriler için üreme alanları oluşturan döşemeli yüzeyleri
temizleyin.
· Hayvan kılı ve yiyeceklerin oturduğunuz minderlerin kirlenmesine neden olabilir bu durumda dezenfekte edici bir sprey kullanarak temizleyin ve tazelenin

4.Yatak odası

Kişisel yatak odanız bakteri, mantar, akar ve böcek barındırabilir. Battaniyeleri, çarşafları, yatak örtülerini ve yorganları sık sık yıkamıyorsanız, bu bakteriler sağlığınız için sorun teşkil edebilir.

yatak odanızdaki bakteriler şu hastalıkların oluşmasına neden olabilir:

· Egzama
· Cilt tahrişi
· Mantar ve bakteriyel enfeksiyonlar
· Akne döküntüleri
· Alerjiler
· Solunum sorunları

Bu sağlık sorunlarının ailenizi etkilemesini önlemek için, temizlik yaparken aşağıdakileri göz önünde bulundurun:

· Yatak çarşaflarınızı haftada bir değiştirin ve bunları uygun şekilde yıkayın.

5. Gündelik eşyalar

Son olarak, günlük kullandığınız anahtarlar, sırt çantaları, cüzdanlar gibi kişisel eşyalarız mikrop ve bakteri barındırabilir. Bu günlük eşyaları temizlemek için zaman ayırın, bunları bir dezenfektanla silerek veya yıkayarak temizleyin .

Kumaş ve deri çantalarını yerden uzak tutma alışkanlığı edin ve iç kısımları da dahil olmak üzere bunları yoğun bir şekilde temizleyin.

Diyarbakır Temizlik Şirketleri Lideri Hijyen Temizlik olarak sunduğumuz hizmetler hakkında daha fazla bilgi için ,  lütfen buraya tıklayın.  Size nasıl yardımcı olabileceğimiz hakkında sorularınız varsa,  buraya tıklayarak bizimle iletişime geçin.  Sıkıcı temizlik işlerini kendiniz yapmak yerine, size yardımcı olmak ve evinizdeki en kirli noktalardan kurtulmak için bizi arayın.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]