Evinizi Limonlarla Temizlemek

Diyarbakır Temizlik Şirketi / Temizlik / Evinizi Limonlarla Temizlemek

Diyarbakır Temizlik Şirketleri Lideri olarak limonun temizlikteki faydalarını anlatacağız. Sizde bu bilgileri evinizin temizliğinde kullanabilirisiniz. İşte o muhteşem bilgilerimiz:

Evimde limon dolu bir kabın olmasını seviyorum, sadece mutfağımın aydınlanmasına yardımcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda gerçekten kullanışlı ve temizlemeye yardımcı olabiliyorlar. 
Evinizi doğal yollardan temizlemeniz için bazı kullanışlı ev bilgisayarları bir araya getirdim. Böyle değişiklikler yapmak ve daha az toksin kullanmak, sizin ve çevre için çok iyidir. Limonlar sadece harika kokmakla kalmaz, aynı zamanda parlamayı iyileştirmede de yardımcı olabilirler. Evinizi ne kadar iyi temizleyebilecekleri gerçekten şaşırtıcı.

Limon ile Ev Temizliği
Limon ile Ev Temizliği

Ahşap Doğrama Tahtası

Kesme tahtanızı yarım limon ve az miktarda tuz ile temizleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, bir limonu ikiye bölmek ve tuzu doğrama tahtası üzerine serpin. Sonra limon aşağıya bakacak şekilde doğrama tahtasının yüzeyini ovalayın, limon suyunu ilerledikçe suyu serbest bırakmak için hafifçe sıkın. Limon ve tuzun kaynaşmasına biraz zaman vermek için yaklaşık 15 dakika bekletin. Sonra limon parçalarını temizleyin ve ılık su ve temiz sünger veya bezle durulayın.

Kireç

Limon kalkerle mücadelede harikadır. Musluklarınızdaki kireç için limonunuzu yarıya kadar kesin ve limonu kireçlenicinin bulunduğu musluğun her yerine koyun. Üzerine bir süre limon sürün, böylece çalışıp sonra durulayın. Bu işlemi tekrarlamanız gerekebilir.

Su ısıtıcınız için su ısıtıcısına birkaç kullanılmış yarım limon yerleştirin, suyla doldurun ve kaynatın. Gecede bırakın ve boşaltmadan önce sabah tekrar kaynatın. Bitleri çıkarmak için hızlıca durulayın.

Mikrodalga

Mikrodalgaya bir bardak temiz soğuk suyla bir miktar limonun yarısını koyun ve ardından mikrodalgayı 5 dakika boyunca tam güçte tutun. Limon, bir bezle silinmeyi gerçekten kolaylaştıracak olan yağı serbest bırakacaktır.

Pas

Pas karışımı limonu tuzla çıkarmak ve bir macun yapmak için, bu macunu pas ve fırçalayın. Birkaç dakika bekletin ve ılık suyla durulayın.

Sert su izleri

Sert su izleri gerçek bir ağrı olabilir, ancak işaretini yarım limonla ovalayarak kolayca çıkartabilirsiniz.

Buzdolabı Kokuları

Temiz bir süngeri limon suyuna batırın, bir tabağa veya açık bir küvete koyun ve buzdolabında bekletin. Sabaha kadar buzdolabınız hoş ve lezzetli taze kokacak.

Bulaşık makinesi

Kapalı tablet kısmına limon suyunu dökün ve durulama döngüsünde çalıştırın.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]