Evlerde Ulaşılması Zor Yerleri Temizlemek

Diyarbakır Temizlik Şirketi / Temizlik / Evlerde Ulaşılması Zor Yerleri Temizlemek

Temizlerken, çoğu insanın göz ardı ettiği yerler kesinlikle vardır. İster kazayla ister kasten olsun, evinizdeki her alanın etkili bir şekilde temizlenmesi gerekir. Yine de, kolayca görülmeyen veya temizlenmeyen yerler var. Şimdi, bu gerçek ve tozun alerjileri ve astım ve mikropları tetiklediği hastalığa neden olduğu göz önüne alındığında, Diyarbakır temizlik şirketi Hijyen Temizlik uzmanları, ulaşılması kolay olmayan alanları detaylı bir şekilde temizlemenize yardımcı olmak için bu ipuçlarını bir araya getirdi.

Zor Yerlerin Temizlenmesi
Evlerde Ulaşılması Zor Yerleri Temizlemek

İşte Diyarbakır Temizlik Şirketi Tavsiyeleri

Zirveden Başlamak

Tavan vantilatörleri ve yüksek ışıklı armatürlere merdiven veya steptool olmadan ulaşmak zordur, ancak olmaları gerekmez. Fanlardan ve demirbaşlardan gelen toz ve örümcek ağlarını yakalamak için tasarlanmış bir uzantısı olan tek kullanımlık bir tozlayıcıya yatırım yapabilirsiniz. Bir süpürge veya paspas sapına mikrofiber bir bez takarak kendi temizlik aparatınızı da yapabilirsiniz. Her iki durumda da, tek kullanımlık toz bezi veya mikrofiber bez tüy tozundan daha iyi çalışır çünkü toz ve diğer kalıntılar odanın etrafına saçılmak yerine yüzeylerine yapışır. Bir merdiven veya basamaklı tabure kullanmayı seçerseniz, güvenlik için daima birisini merdiveni veya basamaklı tabureyi tutmasını sağlayın.

Fanlar ve ışık fikstürleri gibi, tavan ve taç kalıplama genellikle toz, enkaz ve örümcek ağları için bir cennettir. Uzatma kolu silgi, süpürge, toz paspas veya temiz kuru sünger paspas, kolayca vakumlayabileceğiniz tozu ve örümcek ağlarını temizlemek için kullanılabilir.

Uzun mobilya parçaları ve dolaplar da sıklıkla göz ardı edilir, ancak onlar da dönen bir kafaya sahip bir uzatma kolu toz bezi ile kolayca temizlenebilir. Gres ve sıçramanın da bir sorun haline geldiği mutfak dolapları için, ılık su ve en sevdiğiniz temizleyici ile temizlemek, tepeye ulaşmak için bir adım tabure kullanmak isteyeceksiniz. Temiz ve nemli bir bezle duruladığınızdan emin olun ve alanı da kurutun.

Panjurlar, Pencereler ve Kapı Rayları

Pencere panjurları, her zaman görüşteyken, genellikle temizlemek için biraz çaba gerektirdikleri için göz ardı edilir. İşte işi kolay ve etkili bir şekilde nasıl yapacağınız. Statik bir toz bezi kullanarak işi kolayca yapabilirsiniz, sadece panjurları kapatmanız ve her bir tarafı ayrı ayrı temizlemeniz gerektiğini unutmayın. Statik bir toz bezi yoksa, mutfak maşalarına bağlı mikro fiber kıyafetler kullanabilirsiniz.   Her lata, üst ve alt, bez kaplı maşa ile silerek devam edin.   

Pencereler, sürgülü kapılar ve duş kapılarının hepsinde toz, döküntü ve hatta küf toplayan izler bulunur. Bu dar alanların temizlenmesi zordur, ancak işinizi vakumunuzdaki aralık eki yardımıyla yapabilirsiniz. Gevşek toz ve kiri süpürerek başlayın. Ardından, bir ılık su çözeltisi ve en sevdiğiniz temizleyici veya bulaşık deterjanı, kiri, kiri ve küfü temizlemek için küçük bir fırça ile kullanın. Sabun pisliği bir sorunsa, sirke ilavesi yardımcı olabilir. Temizlendikten sonra su ile durulayın.

Tuvaletin Arkasında

Bu, gitmek istemediğiniz bir alandır, çünkü yaparsanız daha da kötüleşecektir! Bunun yerine, banyoyu her temizlediğinizde işi halledin. Çoğu paspas tuvalet ve duvar arasındaki boşluğa sığamayacağı için sorunludur, bu nedenle işinizi etkili bir şekilde yapmak için eldivenlerinizi giymeniz ve ılık su çözeltisi ve en sevdiğiniz banyo dezenfektanı ile bir sünger kullanmanız gerekecektir. .

Diyarbakır Temizlik Şirketi ile iletişime geçmek

Evinizin içindeki ve çevresindeki garip yerleri temizlemek için yardıma ihtiyacınız varsa, Evinizin her alanını iyice ve verimli bir şekilde nasıl temizleyeceğini bilen Diyarbakır temizlik şirketi Hijyen Temizlik uzmanlarını aramaktan çekinmeyin.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]