Diyarbakır Temizlik Şirketi Hijya Temizliğin Gripten Korunma Yolları

Diyarbakır Temizlik Şirketi / Temizlik / Diyarbakır Temizlik Şirketi Hijya Temizliğin Gripten Korunma Yolları

Diyarbakır ofis temizlik hizmetimizin grip virüslerinin yayılması en aza indirdiğini biliyor muydunuz?

Grip mevsimi genel olarak Diyarbakır’da her yıl Kasım ayında başlar ve salgınlar Aralık-Şubat aylarında zirveye ulaşır. Yıl boyunca çalışanlarınızın sağlığını korumak için tek hedefiniz sağlıklı bir ofisi oluşturmak geçer. Ofisiniz ne kadar sağlıklı olursa çalışanlarınızın verimliliği o kadar artırmaktadır.

Gripten Korunma Yolları | Diyarbakır Temizlik Şirketleri
Gripten Korunma Yolları

Ofisinizi grip mevsimi için hazırlamak istiyorsanız öncelikle çalışanlarınızın sağlığını düşünerek temizlemeniz gerekmektedir. Belirli temizlik malzemeleri ve malzemelerinin kullanılması ve belirli teknik ve protokollerin izlenmesi sizi ve çalışanlarınızı grip salgınından korur.

Ofisin derinlemesine temizlenmesine ek olarak, mevsim boyunca daha düzenli ofis temizliği yapılması, mikropların uzak durmasına yardımcı olur. Menfezlerin temizlenmesi de önemli bir adımdır ve genellikle göz ardı edilir. Havalandırma ve filtreleri kontrol ettiğinizden ve bunları da temizlediğinizden emin olun. Delikleri temiz tutmak solunum tahrişini ve sıklıkla soğuk algınlığı ve diğer enfeksiyonlara yol açan alerjileri azaltabilir.

Aşağıdaki ipuçları, şirketinizin grip virüslerinden korunmasına yardımcı olabilir.

# 1: İşyeri Hijyen Politikalarını Hazırlayın ve Bunları Çalışanlarınıza Hatırlatın.

İşyerini temiz tutmaya ve bulaşıcı hastalıkların yayılmasını azaltmaya yönelik hijyen politikaları geliştirin. Çalışanlarınıza sağlıklı bir çalışma ortamı sağlamanın önemini hatırlatmak için bu politikaları grip mevsiminde onlara tekrar anlatın.

# 2: Bulaşıcı Hastalıkların İşyerindeki Yayılımını Kontrol Edin

Bulaşıcı hastalıkların işyerindeki yayılımını kontrol etmek ve toplumdaki bulaşıcı hastalık aktivitesini izlemek için bir plan geliştirin. Çalışanlara grip ve diğer virüslerin nasıl bulaştığı ve mikropların yayılmasının nasıl önleyeceği hakkında bilgi vermeyi düşünün. Çalışanlarınız için, el sabunu ve tek kullanımlık havlular sağlayarak sağlıklı alışkanlıklar edinmesine yardımcı olun.

# 3: Aşılamayı Teşvik Edilmesi.

Çalışanlarınızı grip aşısı ve diğer aşıları yaptırmaya teşvik edin.  Sağlık sigortasına sahip çalışanların çoğu ücretsiz olarak grip aşısı yapabilmelidir. Not: Genel olarak, işverenler çalışanları grip aşısı olmaya zorlayamazlar. Bazı çalışanlar, aşılanmalarını önleyen bir sakatlık, tıbbi durum veya içtenlikle tutulan dini inanç veya uygulamaya sahip olabilir.

# 4: Grip Olan Çalışanlarınızı Çalıştırmayın.

Çalışanlarınız grip veya başka bir bulaşıcı hastalığa maruz kalmışsa onları işten uzak durmaya teşvik edin. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC), bireylerin işe dönmeden önce ateşin bitmesinden en az 24 saat beklemelerini tavsiye eder. İşverenler, hasta işçileri çok yakında işe dönmeleri için baskı yapmaktan kaçınmalıdır. İşverenler ayrıca, hastalık nedeniyle devamsızlık durumundaki çalışanlarına şirketin ücretli izin süresi veya hastalık izni politikaları ve bunlara ilişkin çağrı prosedürleri hakkında bilgi vermelidir.

# 5:Grip Olan Çalışanlarınızı Eve Gönderin.

Grip olan çalışanlarınızın iş yerindeki diğer çalışanlarınız için tehdit oluşturmasını engellemek için onların ve  gitmelerini isteyin.

Sonuç:

Bu adımların atılması, işverenlerin işyerinde hastalığın yayılmasını önlemeye ve hastalarla ilgili devamsızlık sayısını azaltmaya yardımcı olabilir.

Diyarbakır Ofis Temizlik Şirketi-Hijya Temizlik

Diyarbakır temizlik şirketleri kurumsal şirketi olan Hijya temizlik, işletmelere çalışanlarını yıllarca sağlıklı tutmalarına yardımcı olan bir Diyarbakır temizlik şirketidir. Ticari ve evsel bir temizlik şirketi olarak, kuruluşunuzun 2019-2020 grip sezonunda da aynı şeyi yapmasına yardımcı olmak için buradalar.