Diyarbakır Yangın Sonrası Temizliği Şirketi olarak yangın sonrasında gereksiniminiz olan tek şey  bir  temizlik şirketidir. Yangın sonrası temizlik hizmeti diğer temizlik hizmetlerine nazaran biraz daha ayrıntılı  ve biraz daha zor yapılan bir temizliktir. Yangın sonunda anlaştığınız şirketin yapması gereken ilk adım yangının sebeb olduğu hasarı tespit etmektir. Bir sonraki adım da ise hangi eşyaların temizleneceği, ve hangi eşyaların atılmasını gerektiğini belirlemektir. Diyarbakır temizlik şirketleri sektör lideri Hijya Temizlik olarak siz değerli müşterilerimize ücretsiz olarak yangın sonrası hasar tespiti ve eşya kullanım durumu raporu hazırlıyoruz.

Diyarbakır Yangın Sonrası Temizliği Şirketi | Diyarbakır Temizlik Şirketleri
Diyarbakır Yangın Sonrası Temizliği Şirketi

Diyarbakır Yangın Sonrası Temizlik Şirketi Duman Kokusunu Giderir

İnsan sağlığına verdiği tehlikenin yanı sıra, duman yanmış malzemelerden kaynaklanan kötü bir kokuyu geride bırakır. Temizleme sırasında bu kokuyu en aza indirmek için yangın alanına kahve tozu koyun. Duman kalıntısının yayılmasını önlemek için Diyarbakır temizlik şirketleri uzmanı Hijya Temizlik ile iletişime geçin.

Çatlak veya inşasında hata olan evlerdeki bacalar yangın nedeni olabilir. Düzenli olarak baca temizliği yapılmalıdır. İhmalden kaynaklı ev yangınları da meydana gelebilmektedir. Peki, yangın sonrası ev temizliği nasıl yapılmalıdır? Pratik yöntemleri nelerdir? Yanıtı haberimizin içeriğinde…

Yangına karşı korunmak oldukça ekonomiktir. Evinizde ve iş yerinizde yangın için önlemler almak düşünülenin aksine pahalı değil, tam tersine ekonomiktir. Bununla beraber yangına karşı korunma cihazı ve yangın adına organize edilen donanımlı sistemler ve hizmetler mevcuttur. Evde yangın çıkma durumunda yangın sonrası ev temizliği nasıl olmalıdır? Pratik ve kolay yolda yangın sonrası temizlik nasıl yapılır?

YANGIN SONRASI TEMİZLİK;

– Hali hazırdaki eşyalarınızı kontrol ederek, yeniden kullanılabilir olanlar ile atılacak olanları ayırınız.

– Temizlik öncesinde kesinlikle kokudan, tozdan olumsuz etkilenmemek için maske takmanız gerekmektedir. Ellerin ve ayakların zarar görmemesi için plastik eldiven ile çizme takmayı ihmal etmeyiniz.

– Temizlik sırasında pencerelerin daima açık kalmasına özen gösteriniz. Kokunun dışarı dışarıya atılması için içerinin bol hava teneffüs etmesine ihtiyacı olacaktır.

– Atacak eşyalarınız için büyük boy çöp poşeti kullanabilirsiniz. Parça parça taşımak yerine tek adımda bir çok eşyayı birden poşete koyabilirsiniz.

– Perdeleri ve mobilyaları kontrol ediniz. Kullanılamayacak gibiyse ilk etapta onları dışarı çıkarınız. Kokuyu içine anında emen malzemelerden mümkün mertebe kurtulmayı deneyiniz.

– Halıları kontrol ediniz eğer yanık bir görüntüsü varsa elden çıkarınız. Aksi halde; makinede yıkayabilirsiniz. Hafif yanık kokusu varsa yıkandığı süre içerisinde kendiliğinden geçebilir. Rahatsız edici bir kokusu olmadığı taktirde kullanabilirsiniz. Kuru temizlemeye de verebilirsiniz.

– Yangından sonra her ihtimale karşı elektrik tesisatını kontrol etmeyi unutmayınız. Temizlik boyunca kapalı hale getirebilirsiniz.

Yangın Sonrası Temizlik hizmetine ihtiyacınız olursa 0552 324 93 74 telefon numarasını kullanarak Diyarbakır temizlik şirketleri uzmanı Hijya Temizlik aramanız yeterli.