İş Yeri Mutfağınızın Temizlenmesi

Hijyen Temizlik / Ofis - İş Yeri Temizliği / İş Yeri Mutfağınızın Temizlenmesi

Ticari mutfaklar ve içlerinde bulunan mutfak ekipmanları kir ve yağ toplamak için daha hızlıdır çünkü ev mutfaklarından daha sık ve çok kullanılırlar. Ayrıca, zaman zaman ticari bir mutfaktaki mutfak ekipmanlarının temizlenmemesi, kullanım ömrünü ve genel performansı olumsuz yönde etkileyebilir. Ticari mutfak temizleme hizmeti veren şirketler var. Ancak, ticari mutfak temizleme hizmetlerini karşılayamayacağınızı düşünüyorsanız, bunu kendi başınıza yapabilirsiniz.

Mutfak Temizliği
İş Yeri Mutfağınızın Temizlenmesi

Ticari mutfak temizleme hizmetleri, birden çok adımı içerir. Bunlar mutfak aletlerinin sökülmesini, elektrikli ekipmanların izole edilmesini, mutfak ekipmanlarının yağdan arındırılması çözeltisine daldırılmasını, ekipmanların temizlenmesini, mutfağın iç alanlarının temizlenmesini, pişirme alanını dezenfekte etmeyi ve her şeyi yeniden sıralamayı içerir.

Sökme aletleri

Her bir mutfak cihazını iyice temizlemek için sökmeniz gerekir. Tüm mutfak ekipmanınızın bileşenlerini sökdükten sonra, bunları bir dip tankın içine daldırın. Derhal geçici bir diptank hazırlayabilirsiniz. Büyük bir kap alın ve hafifçe yağdan arındırma solüsyonu ile doldurun. Diptank hazır. Yağ filtreleri, fırın tepsileri, ızgara tepsileri, fan üniteleri, fritöz tavaları, menzil halkaları ve menfez üstleri gibi mutfak ekipmanlarının bileşenlerinin diptankeye daldırılması ve önerilen süre boyunca orada bırakılması gerekir. Her bir bileşenin daldırılması için önerilen zaman dilimini öğrenmek için her cihazın kullanım kılavuzuna bakın.

Elektrik ekipmanlarını izole edin

Mutfağınızın iç yüzeyini temizlemeye başlamadan önce, mutfağın içindeki tüm elektrikli ekipmanları izole ettiğinizden emin olun. Bu, kısa devre ve elektrik çarpması olaylarından kaçınmak içindir, çünkü mutfağınızın iç kısımları temizlik sırasında suya maruz kalır.

Aletleri ve bileşenlerini temizleme

Mutfak cihazınızın kirli bileşenlerini önerilen süre içinde dip tankında tuttuğunuzda, bunları iyice temizleyin. Yağ giderme çözeltisi, temizleyici veya benzeri maddeler için önerilen temizlik malzemelerini kullanın.

Mutfak temizlik

Mutfağı temizlerken mutfaktaki tüm eşyaları geçici olarak en yakın odaya veya dışarıya kaydırdığınızdan emin olun. Mutfaktaki pişirme alanları sterilize edilmelidir. Zemini iyice temizlemek için ıslak vakum ekipmanı ve buharlı temizleyici kullanmak daha iyidir.

Pişirme alanını, mutfak tabanını, mutfak aletlerini, parçaları ve mutfak egzoz sistemini temizledikten sonra, mutfağı yeniden sıralamaya başlayabilirsiniz. Ticari mutfak temizlik hizmetlerinizi yapmak için bir şirket kiralarsanız, gereksinimlerinizin doğru bir şekilde yerine getirildiğinden emin olmak için temizlemenin sonunda her şeyi tamamen kontrol ettiğinizden emin olun.