Diyarbakır’ın İş Yerlerinde Gribi Önleme

Diyarbakır Temizlik Şirketi / Temizlik / Diyarbakır’ın İş Yerlerinde Gribi Önleme

Grip mevsiminde iş yerinde gezinmek zor olabilir. Grip önleme bazen imkansız olabilir. Grip aşısı olsanız bile, ofisinizde dokunduğunuz her yüzeyde milyonlarca bakteri ile karşılaşıyorsunuz. Arizona Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada araştırmacılar, masaüstü klavyelerinde tuvalet koltuklarında olduğundan yaklaşık 400 kat daha fazla bakteri olduğunu buldular. Birçok insan bakterilerin bir ofisten neredeyse her yüzeyine ne kadar çabuk bulaştığını anlamaz. Bir kişiye grip virüsü veya başka bir patojen bulaşmışsa, dört saat içinde işyerinin yüzde 40’ı kirlenir .

Gripten Korunma Yolları | Diyarbakır Temizlik Şirketleri
Diyarbakır’ın İş yerlerinde Gribi Önleme

Grip mevsimi sizi veya iş gücünüzü düşürmek zorunda değildir. Uygun dezenfekte etme ve temizleme tekniklerini öğrenerek, grip hastalığının ofisinde çalışmamasını sağlayabilirsiniz. Diyarbakır temizlik şirketleri lideri Hijya Temizlik gibi profesyonel bir temizlik hizmeti almak, ayrıca kirlenmeyi azaltmaya ve çalışanlarınızın sağlık ve güvenliğini arttırmaya yardımcı olacaktır. Diyarbakır’da bir işletmeniz varsa, tüm ticari temizlik hizmetleriniz için Diyarbakır Temizlik Şirketi olan Hijya Temizlik personellerini işe almayı düşünün. Yetenekli ve deneyimli kadromuz ofisinizi temizleyecek ve bu grip sezonunda siz ve iş arkadaşlarınıza gönül rahatlığı verecek.

Grip Sezonu İçin Temizleme İpuçları

Ofisinizi proaktif olarak gripten korumak istiyorsanız, ofisin etrafında dezenfektan temizleme mendilleri bulundurmak önemlidir. Bu ürünlere erişimi kolaylaştırırsanız, çalışanların kişisel çalışma alanlarını dezenfekte etmek için onları kullanma olasılıkları artacaktır. Çalışanlarınız dezenfektan protokolünü kullanıyorsa, klavye ve telefon gibi öğeler çok fazla bakteri barındırmaz.

Çalışanlarınız kişisel alanlarını temiz tutuyorlarsa, o zaman ofisteki ortak kullanım alanlarına gittiklerinde, büyük miktarda virüs ve virüs alanlarını taşıma olasılığı daha düşüktür. Cezve kapları, buzdolabı kapı kolları ve su musluğu kulpları gibi maddeler, eğer her bir kişi önlem alırsa üzerlerindeki mikrop ve virüsleri azaltacaktır. Sakın unutma, ofis sadece en kirli kişi kadar temiz.

Grip Önleme Eğitimi

Pek çok ofis çalışanı, bulaşıcı grip virüslerinin ne kadar bulaşıcı olabileceğini mutlaka anlayamıyor, bu yüzden az miktarda bilgi uzun sürebilir. Çalışanlarınızı grip mevsimi hakkında bilgilendirerek, ofiste hasta günlerini kısaltabilirsiniz. Ayrıca, bir oda veya banyo gibi halka açık alanlarda bulunduktan sonra el yıkama hakkında hatırlatmalar yayınlarsanız, çalışanların ellerini yıkaması ve enfeksiyonları azaltması daha olasıdır.

Diğer Grip Önleme Önlemleri

Grip aşısı olmasının yanı sıra , gribin belirtileri varsa, çalışanları evde kalmaya teşvik etmek önemlidir . Bir çalışan griple çalışmaya başlarsa, grip salısı çekmeyen herkesi gripten geçirir ve virüs, çalışan ayrıldıktan hemen sonra çalışma alanlarında kalabilir. Çalışanlarınıza, tüm ofisi hasta etmekten çok, birkaç gün süren çalışmaları kaçırmalarını tercih edeceğinizi bildirdiğinizden emin olun.

Grip mevsimi geliştiği zaman, tipik olarak kış mevsimi boyunca görülür. Ofisteki tatilleri kutlamak önemli olsa da, kısa kış günlerinde periyodik moral arttırıcılara sahip olabilirsiniz, bu ofis kutlamaları zararlı bakteri ve virüs maruziyetine yol açabilir. Çalışanlar yiyecek veya içecek paylaşmak için toplandıklarında, katı önlemler alınmalıdır. Temiz servis kapları kullandığınızdan ve çalışanlarınızı yemeden önce ellerini yıkamasına yönlendirdiğinizden emin olun. Aşırı görünebilir, ancak bu herhangi bir grip salgınının meydana gelmesini önleyecektir.

Grip virüslerinin yüzeylerde gizlenmesini önlemek için ofisinizin iyice temizlendiğinden emin olmak istiyorsanız, ve Diyarbakır’da bir işletmeniz varsa, 0552 324 93 74 numaralı telefondan Diyarbakır Temizlik Şirketi Hijya Temizliği arayın.