Kış Temizliği İçin İpuçları

Hijyen Temizlik / Ev Temizliği / Kış Temizliği İçin İpuçları
Kış aylarında temizlik yapmak zordur. Havaların soğuk olması nedeniyle lekeleri düzgün bir şekilde çıkarmak daha fazla zaman ve çaba gerektirir. Ancak siz değerli müşterilerimizin temiz bir alanda rahat ve konforlu bir yaşam geçirmeleri için Diyarbakır temizlik şirketleri lideri olarak kış aylarında evinizi uzman ekibimizle temizliyoruz.
Kış Temizliği İçin İpuçları
Kış Temizliği İçin İpuçları

Kış Temizliği için 7 Profesyonel İpucu

Bahar temizliğinin faydalarını herkes biliyor. Ama her kış yapmanız gereken temizlik ile ilgili belirli şeyler olduğunu biliyor muydunuz? Profesyonel bir Diyarbakır temizlik şirketi sayesinde evinizin kış temizliğini  halledebilirsiniz. Bunu yapmak, evinizin belirli bileşenlerinin verimli bir şekilde çalışmasını sağlayarak enerji maliyetlerinden tasarruf etmenizi sağlar. Dahası, kar yağdığında, soğuktan korunarak mükemmel aktiviteler yapabilirsiniz.

1. Evinizin veya İşyerinizin Isıtma Kanallarını Temizleyin

Her kış hava kanallarınızı ve havalandırma deliklerinizi profesyonelce temizletmeyi düşünün. Diyarbakır temizlik şirketi Hijyen Temizlik’e göre, filtreleri en az üç ayda bir değiştirmek en iyisidir. Yaz ve kış mevsimlerinde hava kanallarını yoğun olarak kullandığınız için bu aylarda daha sık temizlenmesini öneririz. Sadece havanın temiz kalmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda sabit hava akışı sağlar. Ayrıca, hava filtrelerinizin değiştirilmesi, mobilya ve zeminlerin temiz olmasına da yardımcı olur. Kanallarınızı ve havalandırmalarınızı temizlemek de aşırı birikimi temizler ve bir kez daha uygun hava akışını sağlar. Ayrıca, evinize hapsolabilecek ve tüm yıl boyunca sorunlara neden olabilecek alerjenleri de ortadan kaldırır.

2. Buzdolabının Arkasını Temizleyin

Yılda en az bir kez buzdolabınızı duvardan uzaklaştırın. Sadece duvarı ve zemini değil, buzdolabı bobinlerini de temizleyin. Kirli bobinler enerji verimliliğini etkiler ve enerji maliyetlerinizi ayda 35 TL’den 50 TL’ye çıkarabilir. Bu önemsiz görünse de, ne yazık ki faturalarınızı artırır. Ayrıca, zamanla kirli bobinler hasara neden olur ve buzdolabınızın genel ömrünü kısaltır. Güvenlik için, temizlik ve herhangi bir bakımdan önce daima buzdolabınızın fişini prizden çekin. Ayrıca, buzdolabınızı yerine yerleştirdiğinizde onu dengelemeniz gerekebilir. Bunu nasıl yapacağınızdan emin değil misiniz? Üreticinizin kullanım kılavuzuna bakın. Bu aynı zamanda her şeyi buzdolabından çıkarmak ve iç mekanı iyi bir şekilde silmek için mükemmel bir zamandır.

3. Mutfağı Derinlemesine Temizleyin

Kış temizliği yaparken, çekmeceleri ve dolapları düzenlemek ve tozunu almak için harika bir zamandır. Kilerinizi temizlemek ve düzenlemek için de idealdir. Son kullanma tarihi geçmiş gıdalardan veya kapakları eksik olan kavanoz gibi eşyaları çöpe atarak onlardan kurtulun. Genellikle kışın pencereleri açmazsınız, bu nedenle bu öğeleri temizlemek mutfağınızda pişirme kokularının azaltılmasına yardımcı olur.

4. Halılar ve Mobilyalar İçin Buharlı Temizlik

Kış mevsimi beraberinde soğuğu, karı ve çamuru getirir. Kışın buharla temizlemenin mantığa aykırı olduğunu düşünseniz de, lekelerin çökmesine izin vermemenizi tavsiye ederiz. Onları doğru şekilde ele alırsanız, temizlemek çok daha kolaydır. Çok kirli mobilyalar veya sık kullanılan alanları temizlemek için Buharlı temizlik yapan bir Hijyen Temizlik gibi bir profesyonel Diyarbakır temizlik şirketi ile çalışmayı düşünün.

5.Baca Temizleme

Bacanızın bakımı ve temizliği çok önemlidir. Bacalar sadece yangın riskini azaltmakla kalmaz, aynı zamanda evinizdeki havanın sağlıklı olmasını sağlar. Profesyonel kış temizliği hizmetimiz, evin temizliğinin geri kalanına minimum etki ile güvenli temizlik için en iyi yolunuzdur.

6.Fırını Temizleyin ve Yağdan Arındırın

Kış aylarında fırınınızı muhtemelen çok kullanıyorsunuzdur. Tatlı pişirme ve fırınlama ile birlikte soğuk günler için rahat yiyecekler hazırlamak oldukça yapışkan bir karmaşa haline gelebilir. Fırınınızın temizlenmesi sigara içilmesini ve yangını önler ve kötü yemek kokularını azaltır.

7. Uzmanları İşe Alın

Bazı insanlar soğuk havayı dört gözle beklerken ve kış temizliği için bu profesyonel ipuçlarını takip etmeyi beklerken, çoğumuzun zamanı yok. Diyarbakır temizlik şirketi Hijyen Temizlik ile iletişime geçin. Kış aylarındaki derin temizliğinizi hal edelim. Bu kış mutlu, sağlıklı ve temiz bir yuvaya sahip olun. Ailenizle daha fazla zaman geçirmek, onlara bakabilmek ve sevdiğin şeylerin tadını çıkarmak için işi biz halledelim.