Küvetinizi Temiz Tutmanın Proaktif Yolları

Diyarbakır Temizlik Şirketi / Temizlik / Küvetinizi Temiz Tutmanın Proaktif Yolları

Banyoyu, kendimizi temizlemek için kullanırken her şeyi sağlıklı tutmak için banyonun düzenli bakıma ihtiyacı olduğu gerçeğini gözden kaçırıyoruz. Diyarbakır temizlik şirketleri lideri olarak şunu söyleyebiliriz: bakteriler, sabun artıkları, küf, tüyler, sert su lekeleri baş ağrıları yaratmak için yeterlidir. Ancak, hızlı proaktif temizlik, oyunda bir adım önde olmanıza yardımcı olabilir. Bunu nasıl yapacağınızı Diyarbakır temizlik şirketleri lideri Hijyen Temizlik sizin için açıklanmıştır:

Küvetinizi Temiz Tutmanın Proaktif Yolları
Küvetinizi Temiz Tutmanın Proaktif Yolları

Duş giderini temiz tutun

Diyarbakır temizlik şirketi olarak biliyoruz ki; eviniz ne kadar eski olursa borularda o kadar fazla zorlanır. Saç ve diğer döküntüler, zamanla yavaş yavaş oluşan sinir bozucu tıkanmalara neden olabilir. Bununla mücadele etmek için, kanalın üzerinde bir saç süzgeci kullanmayı deneyin – bu, en azından daha uzun saçların borulara girmesini önlemeye yardımcı olabilir. Ek olarak, her biri üçte bir fincan sirke ve kabartma tozu ile ayda bir durulayın, banyoda bulunan giderlerinizin temiz durumda kalmasına yardımcı olur. Bazen inatçı tıkanıklıklardan kurtulmak için özel olarak formüle edilmiş kimyasal Diyarbakır temizlik şirketi ürünlerini kullanmanız gerekebilir.

Sabun pisliği

Yapışkan sabun köpüğü küvetinizde ve duşunuzda çirkin bir film olarak görünmeden önce, her gün (veya gün aşırı) hızlı bir sirke ve su durulaması, bölgenin temiz kalmasına yardımcı olabilir. Duş perdesi, kullanımdan sonra genellikle nemli kaldığından, aynı zamanda pislik ve küf için de büyük bir mıknatıs görevi görür. Banyo pencerelerini açmak, duş perdesinin tamamen kurumasına yardımcı olmanın bir yoludur. Banyonuzda pencere yoksa, sirke ve kabartma tozu, küf ve küfü uzak tutmaya yardımcı olur, bu da evinizin hem görünümü hem de sağlığı için önemlidir.

Kuma hayır deyin 

Plajdaki bir günden (hatta bölgedeki kum havuzundan) duşa kadar koşmak cazip gelebilir, ancak kum artıkları giderleri ciddi şekilde tıkayabilir. Kaba olduğu için kum, boruların astarını da aşındırabilir ve bu da hat boyunca daha büyük sorunlara neden olabilir. Duşa girmeden önce vücudunuzdaki fazla kumu temizlediğinizden emin olun. Ek olarak, kanalizasyona periyodik olarak kaynar su dökmek, kum kalıntılarının tıkanmadan önce borudan geçmesine yardımcı olabilir.

Banyonuzun ne kadar trafik aldığını göz önünde bulundurarak, en az haftada bir kez sık sık temizlediğinizden emin olun. Günlük iyi alışkanlıklar, haftalık işinizin daha az dirsek yağı gerektirmesini sağlayabilir, böylece siz de temiz bir banyoda köpüğü emebilirsiniz.

Banyo temizliği hakkında daha fazla bilgi almak için banyo temizliği konulu yazımıza gözatın.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]