Yayınlanma Tarihi: 10 Kasım 20192 Aralık 2020 » Kategori: Ev Temizliği

Birçok insanın evinde ahşap mobilyalar vardır. Çünkü ahşap mobilyaların zengin taneleri ve evinizi rahat ettirecek sağlam tasarımları vardır. Bununla birlikte, ahşap mobilyalarınızı parlak ve yeni tutmak için üzerinde zamanla birikmiş kalıntıları veya toz katmanlarını temizlemeniz gerekir. Ahşap mobilyalarınızı korumak ve ömrünü uzatmak için bazı yararlı ipuçları aşağıda bulabilirsiniz.

Mobilya Temizliği
Mobilya Temizliği

Ahşap Mobilyalar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ahşap mobilyaları dünya genelinde çok sayıda mağazada bulabilirsiniz. Ayrıca birçok antika mobilya da tahtadan yapılmıştır. Ancak, günümüzde mevcut modern ve uygun fiyatlı mobilyaların çoğu, gerçek ahşaptan değil, kaplama veya laminattan yapılmıştır.

Ahşap Mobilya Temizliğinin Temelleri

Çoğu insan ahşap mobilyalarını temizlerken ticari kimyasal temizlik maddeleri veya cilalar kullanır. Ancak, bu ürünler, doğal ahşaptan yapılan mobilyalarınıza zarar verir. Bunun nedeni her bir temizleyici ürünün ve cila tipinin kendi kimyasal bileşenlerine sahip olmasıdır.

Zamanla, bu kimyasal etkileşimler  mobilyalarınızda yapışkan katmanlar oluşturacaktır. Mobilyalarınızı cilaladığınızda cilanın içinde bulunan maddeler mobilyalarınızı kabartacaktır. Bu nedenle,  bu tür sonuçlardan kaçınmak için temizlik malzemelerinizi azaltın.

Ahşap Mobilya Temizleme İpuçları

Belirtildiği gibi, mobilya üreticiniz önermedikçe kimyasal bazlı temizleyicilerden kaçınmanız gerekir. Burada mobilyalarınızın temizliği için Diyarbakır Temizlik Şirketleri Firması Hijyen Temizlik olarak  gereken ipuçları vereceğiz. İhtiyacınız olan bazı temizlik gereksinimleri.

• Su

• Mikrofiber bezler

Ahşap mobilyalar üzerindeki tozu, parmak izlerini ve lekeleri çıkarmak için kuru mikrofiber bezi kullanarak başlayın. Herhangi bir tortu lekesi varsa, mikrofiber beze biraz su uygulayın ve bezi kullanırken az miktarda baskı uygulayarak tortuyu giderin.

Mikrofiber bezin biraz nemli olması ve ıslanmaması gerektiğini unutmayın. Bu şekilde ahşaba veya cilaya zarar vermekten kaçınabilirsiniz. Bu nedenle, biraz su eklediğinizde, en iyi sonuçları elde etmek için mikrofiber bezi sıkmanız gerekir.

Önleyici Bakım İpuçları

Ahşap mobilyalarınızın düzenli olarak temiz tutulması fazla bir şey gerektirmez. Ancak, uygun şekilde bakımı yapıldığından emin olmak için birkaç bakım ipucu yapmanız gerekir. İşte bilmeniz gereken en iyi koruyucu bakım ipuçlarından bazıları.

• Sıcak yemekler servis ederken trivets ve placemats kullanın.

• Bardakları, sıcak veya soğuk olsun, içeceklerin altına yerleştirin.

• Yoğuşma halkalarının veya dökülmelerin derhal silindiğinden emin olun.

Bu koruyucu bakım ipuçlarıyla, ahşap mobilyanızın uzun süre kullanılmasını sağlayabilirsiniz. Diyarbakır Temizlik Şirketleri Firması Hijyen Temizlik olarak  mobilyalarınızın temiz kalmasına yardımcı olabiliriz. Bizi arayın temizlik hizmetlerimizle mobilyalarınızın ömrünü uzatın.