Mop Temizlik Setleri Hakkında Fiyatlar ve Modeller

Hijyen Temizlik / Ev Temizliği / Mop Temizlik Setleri Hakkında Fiyatlar ve Modeller

Uzun süre paspaslamaktan korkuyor musunuz ? O zaman size bir soru, piyasada tonlarca paspas varken ne tür bir paspasa ihtiyacınız var?  Aslında hepsi sadece birkaç kategoriye ayrılıyor. Zeminleriniz için en iyi paspas türünün hangisi olduğunu belirleyerek aramanızı nasıl daraltacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Mop Temizlik Setleri Hakkında Fiyatlar ve Modeller

Düz Mop Temizlik Setleri Hakkında

Düz paspaslar, genellikle tek kullanımlık veya yeniden kullanılabilir bir pedin takıldığı düz kafalı popüler ve yaygın bir paspas türüdür. Bu tür paspaslar, çoğu düzenli ve günlük paspaslama işleri için kullanılır.

Düz paspaslar, özellikle günlük temizlik için harikadır. Kullanımı kolaydır ve kurulumu çok az çaba gerektirir. Düz paspaslar, ön işlem yapmadan yapışan yiyecek parçacıklarını ovalamada sorun yaşasa da, köşeleri temizlemede iyi iş çıkarırlar. Ayrıca kolayca saklanırlar ve satın almak veya değiştirmek için çok pahalı değildirler.

Sünger Mop Temizlik Setleri Hakkında

Sünger paspaslar , genellikle takılı bir sıkacağı olan süngerimsi bir kafadan oluşur. Gerektiğinde daha kolay durulamaya ve değiştirmeye izin veren çıkarılabilir başlıklara sahip olabilirler. Sünger paspaslar, fayans ve diğer düz olmayan yüzeyleri temizlemek için mükemmeldir. Bununla birlikte, bakterilerin yayılmasını önlemek için uygun şekilde bakım yapmanız gerekir. Zeminleri bitirdiğinizde paspası tamamen durulayın, ardından tamamen kuruyabileceği bir alana dik olarak yerleştirin. Çünkü ıslak bir paspas bakterileri çoğaltır. Paspasın üzerindeki sünger parçalanmaya başladığında veya paspas kokmaya veya rengi solmaya başladığında paspas kafasını değiştirin.

Toz Mopları Hakkında

Toz bezleri; zeminleri, duvarları, tavanları ve aydınlatma armatürlerini temizlemek için kullanılabilir. Genellikle bu tür paspaslar uzun bir sapa sahiptir ve köşelerde bulunan örümcek ağlarına ve tozlu fanlara ulaşmanızı sağlar. Toz bezleri, kuzu yünü, mikro fiber ve sentetikler gibi çeşitli malzemelerden yapılabilir. Kuru temizleme için kullanılırlar. Paspas kafaları tek kullanımlık veya yeniden kullanılabilir olabilir; yeniden kullanılabilir toz paspas kafalarını diğer çamaşırlardan ayrı olarak yıkayıp kuruttuğunuzdan emin olun.

İp Bezleri Hakkında

Geleneksel pamuk ipli paspaslar, emiciliği ve ovma gücü nedeniyle kullanmak için harikadır. Paspaslar, köşelere girmeyi çocuk oyuncağı haline getirir, ancak sıkılması ve bakımı genellikle daha zor olur. Bu paspaslar daha çabuk parçalanma eğilimindedir ve tamamen yıkanıp kurutulduğunda uzun süre dayanabilirler. Bu paspaslar çok ucuzlar ve zemin temizliğinde harika bir iş çıkarıyorlar.

Şerit Mop Temizlik Seti

Sentetik başlıklı ıslak paspaslar, genellikle yerleşik bir sıkma tertibatına sahip şeritler halindedir. Bu paspaslar, pamuktan yapılanlar kadar emici ve ovalama kabiliyetine sahip değildir, ancak daha rahat ve bakımı kolaydır. Zeminlerde hala harika bir iş çıkarıyorlar ve bazen düz paspaslardan biraz daha fazla ovma gücüne sahipler. Bu paspas kafaları çabuk kurur, bu da onların kötü kokma veya iğrenme olasılığını azaltır.

Buharlı Mop Temizlik Setleri Hakkında

Buharlı bezler, su için doldurulabilir bir depoya sahip elektrikli cihazlardır. Suyu ısıtır ve bir tetik tarafından salınan buhara dönüştürür; buhar, yeniden kullanılabilir bir paspas pedinden zemine püskürtülür. Buharlı bezler harikadır çünkü temizler ve dezenfekte ederler. Bununla birlikte, bunlar geleneksel paspaslardan daha pahalıdır ve bazı zemin türleri için en iyi seçim olmayabilir.