Mum Lekesi Nasıl Çıkar

Diyarbakır Temizlik Şirketi / Temizlik / Mum Lekesi Nasıl Çıkar

Mum Lekesi Temizleme Yöntemleri

Diyarbakır temizlik şirketi olarak bu gün size mum lekesinin nasıl çıkarılacağı konusunda bilmediğiniz yöntemleri anlatacağız. Mumlar; ev dekorasyonunda en sık kullanılan malzemelerden bir tanesidir. Güzel kokulu ve rengarenk olan mumlar, ortama güzel bir koku bırakıp ortamın güzel görünmesini sağlar. Özel günlerinizde,  yaş günü pastaları üzerinde, çeşitli eğlencelerde ya da elektrik gittiğinde mumlar kullanılır. Mumlar hafif olduğu için en ufak sallanmada bile devrilebilir. Hızlıca eriyip sıvı hale geldikleri için dikkat edilmediği takdirde kolayca dökülebilir. Küçük kazalar sonucu giysilerin ve masa örtülerinin üzerinde mum lekeleri oluşabilir. En sevdiğin elbiselerinin mum lekeleri ile kirlenmesi seni endişelendirir. Peki mum lekesi nasıl çıkar? Kıyafetlerinin ya da masa örtülerinin üzerindeki mum lekelerinden kurtulma yöntemlerini senin için sıraladık. Bu yöntemleri uygulayarak mum lekeleri nasıl çıkar sorusuna yanıt bulabilirsin…

Mum Lekesi Nasıl Çıkar | Diyarbakır Temizlik Şirketleri
Mum Lekesi Nasıl Çıkar

⦁ Diğer lekelerden farklı olarak mum lekesine sıvıyken müdahale edilmemelidir. Mum lekesini çıkarmak için önce kurumasını beklemelisin. Sıvı iken yapılan uygulama lekenin dağılmasına neden olacaktır.

⦁ İkinci adım; mumu sıyırmaktır. Mumu bir spatula ya da kaşık yardımıyla kumaştan sıyırmalısın.

⦁ Lekeyi sıyırdıktan sonra lekenin üstüne ve altına kese kağıdı yerleştirmelisin. Giysinin türüne göre ısı ayarını ayarlayıp giysiyi ütülemelisin. Lekeyi ütülerken tüm kalıntıların çıktığından emin olmayı unutmamalısın. Kese kağıdının renksiz olmasına dikkat etmelisin. Renkli kağıtlar kumaşa bulaşabilir.

⦁ Leke çıkana kadar ütülemeye devam etmelisin. Ütü sonucunda leke kuruyacak ve kağıda geçecektir.

⦁ Son olarak kıyafetini normal bir şekilde yıkayarak lekeden kurtulabilirsin.

Mum lekesini çıkarma yollarını sıraladık fakat bu yolların hiçbiri seni güvenilir ve kesin çözümelere ulaştırmaz. Ütü sırasında hassas kumaşlı kıyafetlerin üzerinde geri döndürülemez hasarlara yol açabilirsin. Lekeye yaptığın yanlış uygulamalar lekenin kalıcı olarak kumaşa yerleşmesine neden olabilir. Ayrıca tüm bu işlemler zahmet gerektirir ve vakit kaybettirir. Kıyafetlerinin deformasyona uğramaması için profesyonel bir işlem gerekmektedir. Eğer kıyafetlerinin ve ev tekstili ürünlerinin yıpranmadan sorunsuz bir şekilde lekeden arınmasını istiyorsan mutlaka kuru temizleme hizmetinden yararlanmalısın. Kuru temizleme makinalarında kullanılan özel çözücü maddeler lekenin kısa süre içerisinde giderilmesini sağlar.

Temiz, mum lekelerine özel profesyonel çözümler sunuyor. Artık mum lekesi nasıl çıkar diye endişelenmene gerek yok. Kuru temizleme hizmetimiz sayesinde kıyafetlerin ve ev tekstili ürünlerin ilk günkü yeni görünümüne kavuşuyor. İstediğin zaman web sitemizden ya da uygulamamızdan sipariş oluşturabilir, mum lekelerinden kurtulabilirsin. Kıyafetlerin valelerimiz tarafından kapından alınır, temizlik işlemleri tamamlanır ve tekrar kapına teslim edilir. Vale hizmetinin mevcut olmadığı bölgelerden ve Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile ürünlerini bize gönderebilirsin. Giysilerin ve ev tekstili eşyaların kendi tesislerimizde son teknolojiye uygun makinalar ile özenle temizlenir. Ürünlerin uzman ekibimiz tarafından kumaş türlerine göre ayrılır ve yıkama talimatına göre temizleme işlemi gerçekleştirilir. Temizleme sırasında ürünlerinin kaliteleri ve renkleri korunur, en hassas kumaşlar bile yıpranmadan lekelerden arındırılır.

Sen de kıyafetlerinin kuru temizleme ihtiyacını hızlıca gidermek istiyorsan hemen sipariş oluştur. Online sipariş ve hemen teslim avantajı ile Temiz sadece bir tık uzağında!