Mutfak nasıl temiz tutulur ?

Diyarbakır Temizlik Şirketi / Temizlik / Mutfak nasıl temiz tutulur ?

Mutfak nasıl temiz tutulur ? diye düşünüyorsunuz tam da aradığınız yerde olabilirsiniz. Tertemiz bir mutfağa sahip olabilmek herkesin ihtiyacı olan bir konu.. Peki, Tertemiz bir mutfak için uygulayabileceğimiz en iyi yöntemler ve püf noktaları hangileridir ? işte bu yöntemlerin hepsini sizler için oluşturduk.

temiz bir mutfak öncelikle tüm kullanılan porselenlerin bardakların vs tertemiz olması gerekmektedir. Bu sebep ile bulaşıkların nasıl yıkandığı çok büyük önem arz etmektedir. Büyük temizlikten sonra bulaşıkların muhakkak oksijen ile temas ederek kurumasına izin verin, farkı göreceksiniz.

Yıkanan ürünleri yerine yerleştirmeden önce altına bez sermeniz faydanıza olacaktır.

 | Diyarbakır Temizlik Şirketleri
Mutfak nasıl temiz tutulur ?

Sirke Çok Önemli !

Normalde kullanılan ürünlere biraz sirke dökmek çokça kullanılan ve herkesin bildiği bir püf nokta olmaktadır. Elma sirkesi temizliği zor halden çıkarıp sizi oldukça rahatlatacaktır. Sirkenin kiri söküp atan ve dezenfekte edici özelliği çok meşhurdur. Sizlerde bu özelliğinden faydalanmıyorsanız yazık ediyorsunuz:)

ha unutmadan şunu da sizlere aktaralım : Normal piyasada kullanılan temizlik ürünlerine sirke katmak onların temizlik gücünü de arttıracaktır.

Davlumbazların filtreniz temiz mi ?

Mutfakta en çok unutulan ve göz ardı edilerek temizlenmeyen bir alan var; Aspiratörler !

Mutfakta en fazla yağın biriktiği, ve temizlenmediğinde hamam böceklerini kendine çeken bir alan oluşturduğunu biliyor muydunuz ? en iyisi mi siz de her temizlikten sonra filtreyi yerinden çıkarın, sıcak suyun içerisine sirke koyarak bir güzel yıkayın ve oksijen ile temas ederek kurumasına önem gösterin. Böylece mutfağınızda ki kötü kokusunda önüne geçmiş olacaksınız.

Nereleri dezenfekte ediyorsunuz ?

Bizler Diyarbakır temizlik şirketleri lideri olarak sizlere birçoğumuzun az bildiği ama herkesin uygulaması gerektiği püf noktaları gösteriyoruz. Mutfağınız da koku yapan, ve sağlığımızı çok olumsuz yönde etkileyen alanlardan biri de kullandığınız bez yada süngerlerdir. Bu alanlara çok önem göstermeniz gerekmektedir. zira temizlenmeyen bez ve süngerler yıkadığınız ürünleri temizlemek yerine kirletip virüsü yayacaktır. İyisi mi siz bu ürünleri de bir müddet sirkeli suyun içinde bekleterek hem sağlığınızı koruyun hemde bez ve süngerlerin kötü koku yaymasının önüne geçin.

Bizler Diyarbakır temizlik şirketleri lideri olarak sizlere Mutfak nasıl temiz tutulur ? adlı blog çalışmamızı hazırlayıp sunduk. Bunun gibi daha nice püf noktayı kaçırmak istemiyorsanız bizleri takip edin, bir çok yenilikten ve bilmediğiniz püf noktalardan haberdar olun.