Mutfaktaki Süngerin Temizlenmesi

Diyarbakır Temizlik Şirketi / Temizlik / Mutfaktaki Süngerin Temizlenmesi

Birçok insan, mutfak süngerlerinin bulaşık makinesine atarak süngerlerin içine işlenmiş bakterileri öldürmek, süngerlerin daha iyi kokmasını sağlamak, süngerleri daha iyi hale getirmek ve biraz daha uzun süre dayanmasına yardımcı olmanın en iyi yolları olduğunu düşünür, Diyarbakır temizlik şirketi Hijya Temizlik olarak bunun doğru bir davranış olmadığını söyleyebiliriz.

 | Diyarbakır Temizlik Şirketleri
Mutfaktaki Süngerin Temizlenmesi

Diyarbakır Temizlik Şirketi Hijya Temizlik Personelleri Süngerleri İnceledi

Diyarbakır temizlik şirketi Hijya Temizlik personelleri tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre, mikrodalga veya bulaşık makinesinde “sterilize edilmiş” süngerler, hiç temizlenmemiş süngerler kadar bakteri yüklüdür. Personellerimizin kirli süngerlerin tuvaletten daha kirli olduğu ispatlanmıştır.

Personellerimiz, yaygın yanlış anlamalara rağmen, mutfak ortamlarının tuvaletlerden daha fazla mikrop barındırdığını ortaya çıkardı. Bunun nedeni, esasen tüm evdeki en büyük aktif bakteri rezervlerini temsil ettiği kanıtlanmış mutfak süngerlerinin katkısından kaynaklandığıdır.

Diyarbakır temizlik şirketi Hijya Temizlik personelleri, mikrodalga fırınların süngerler üzerinde bakterilerin yaklaşık % 60’ını öldürdüğünü buldular. Aslında, Diyarbakır temizlik şirketi Hijya Temizlik personelleri, mikrodalga veya bulaşık makinesinde temizlenen süngerler aslında daha fazla miktarda bakteri içerdiğini ispatlamıştır.

Diyarbakır Temizlik Şirketi Hijya Temizlik Süngerleri Temizlemenin En İyi Yollarını Test Ettiler

Diyarbakır temizlik şirketi Hijya Temizlik personelleri aslında mutfak süngerlerini sterilize etmenin en iyi yollarını test ettiler ve bir kova suya 3/4 bardak çamaşır suyu karıştırarak süngerleri beş dakika içinde bekletmenin en etkili yöntem olduğunu buldular.

Ayrıca mikrodalga fırının ve bulaşık  yıkamanın etkili olabileceğini , evde kullanılan süngerlerden ve laboratuarla işlenmiş ovma süngerlerinden mikropların% 99,9’unu zaptedebileceğini buldular  . Bununla birlikte, laboratuarla tedavi edilen selüloz süngerlerde, mikrodalga fırın E. coli (% 99.83 azaltılmış) için işareti kaçırdı ve bulaşık makinesi tüm salmonella veya E. coli’yi (sırasıyla% 99.88 ve% 99.86 azaldı) almadı.

Temizlik konusunda ne kadar özenli olursanız olun, mutfak süngerleriniz sonsuza kadar sürmez. Süngerleri haftalık olarak temizleyin ve perişan olanları atın (kullanıma bağlı olarak her iki ila üç haftada bir).