Ofis Mobilyalarınızı Temizlemek

Anasayfa / Diyarbakır Temizlik Şirketi / Ofis Mobilyalarınızı Temizlemek
Ofis Mobilyalarınızı Temizlemek
Ofis Mobilyalarınızı Temizlemek

Her çalışma alanında üretkenlik esastır. Sıkı çalışma ve tutarlılık olmadan işletmenizin bocalaması muhtemeldir. İyi iş ahlakı, verimlilik ve yüksek üretkenlik, işletmenin büyümesine ve başarısına katkıda bulunan şeylerden sadece birkaçıdır. Diğer şeylerin yanı sıra bu yönler de mevcut olmadığında işletmeniz muhtemelen zarar görecektir.

Ancak düşük verimlilik gibi sorunlar ortaya çıktığında bu genellikle şirket içi bir sorundur. Yetersiz ekipman, çalışan memnuniyetsizliği veya genel olarak sağlıksız veya kirli çalışma ortamı gibi faktörler, üretkenliğe zarar verebilecek şeylerden sadece birkaçıdır.

Düşük üretkenlikten kaynaklanan rahatsız edici etkileri ortadan kaldırmak amacıyla işte bazı öneriler. Temiz, güvenli ve yeterince organize edilmiş bir ortamın daha fazla üretkenliğe önemli ölçüde katkıda bulunduğunu unutmamak önemlidir. Aşağıda çalışma alanınızı ve ofis mobilyalarınızı nasıl temiz tutabileceğinize dair bazı profesyonel ipuçlarımız var.

Toz alma

Çeşitli unsurlar toz oluşturur. Birden fazla kişinin birlikte çalıştığı bir ofiste toz üretiminin kaynakları artar. Kağıt elyafları, döşemelik elyaflar, cilt ve saç hücreleri, uygunsuz hava filtreleri ve diğer birçok faktör toz birikmesini teşvik edebilir. Ofis gibi trafiğin yoğun olduğu alanlarda ofis temizliği için tüm yüzeylerin ve alanların tozunun alınması çok önemlidir.

Toz neredeyse her şeyin üzerine yerleşme eğilimindedir. Bu nedenle her şeyin tozu alınmalıdır. Ancak özellikle bu alanların ve yüzeylerin temizlenmesi, toz birikmesinin en aza indirilmesi açısından çok önemlidir:

 • Masalar
 • Masanın üzerindeki resim çerçeveleri, küreler vb. nesneler.
 • Kitap rafları
 • Dosya dolapları
 • Pencere pervazları
 • Bilgisayar monitörleri
 • Bilgisayar faresi
 • Telefonlar

Bu eşyaların tozunu alırken, tüy toz bezi kullanmaktan kaçının çünkü bu, tozu rahatsız edebilir. Bunun yerine, bu toz parçacıklarını ortadan kaldırmak için nemli bir bez veya uygun bir mobilya cilası veya temizleyici kullanmayı düşünün. Bu, başka yerlere yerleşebilecek veya çalışanların sahip olabileceği alerjileri ve diğer sağlık sorunlarını kötüleştirebilecek toz parçacıklarının havaya karışmasını önlemeye yardımcı olacaktır.

Sık Kullanılan Yüzeylerin Dezenfekte Edilmesi

Düşündüğünüzün aksine ofis mobilyalarınız muhtemelen ofis banyosundan daha fazla mikrop ve bakteri barındırıyor. Gününüzü çalışarak geçirdiğinizde, farenize, telefonunuza, monitörünüze veya iş arkadaşlarınızın klavyelerine veya masalarına dokunduğunuzda, çapraz bulaşmanın meydana geleceği kesindir. Bu nedenle yüzeylerin dezenfekte edilmesi zorunludur.

Alanınızı dezenfekte ederken istenmeyen mikropları ve bakterileri yok etmek için mutlaka dezenfekte edici mendiller kullanın. Masanızı, sandalye kulplarınızı, telefonunuzu, kapı kollarınızı, bilgisayarınızı, bilgisayar farenizi ve düzenli olarak dokunulan diğer eşyalarınızı mutlaka silin.

Bunu yapmak, çalışma ortamınızın günlük kullanım için hijyenik ve hijyenik kalmasını sağlamaya yardımcı olacaktır. Ancak elektronik eşyaları temizlerken bu yüzeyler için güvenli olan mendiller kullandığınızdan emin olun.

İstenmeyen Kumaş Lekelerinin Giderilmesi

Ofis gibi trafiğin yoğun olduğu bir alanda halıda, giriş halısında veya döşemede lekelerin ve istenmeyen lekelerin oluşması oldukça muhtemeldir. Kahve dökülmeleri, çamur lekeleri ve yiyecek lekeleri, ortaya çıkabilecek kirli noktalardan sadece birkaçıdır. Bu lekeleri olduğu gibi bırakmak ofisinizin kirli ve itici görünmesine neden olabilir. Bunları temizlemek, görünümünü iyileştirmeye ve temiz ve taze hale getirmeye yardımcı olabilir.

Halı ve kilimlerdeki lekeleri çıkarmak için halı temizleme spreyi kullanmayı düşünün. Ofisinizdeki döşemeli sandalyelerdeki lekeleri çıkarmak için de bu spreyi kullanabilirsiniz. Bu spreyi kullanmak yeterli gelmiyorsa kendi leke çıkarıcınızı yapabilirsiniz. İstenmeyen lekelerde karbonat ve ılık su da lekelerin giderilmesi için mükemmel bir çözümdür. Ancak çıkarmadan önce birkaç saat beklemeye hazır olun.

Zeminlerin Süpürülmesi, Süpürülmesi ve Paspaslanması

Ofisinizdeki zeminlerin temizlenmesi, onu temiz tutmak ve olası tehlike riskini azaltmak için en önemli gereksinimlerden biridir. Zeminde döküntü veya döküntü birikirse, birçok soruna neden olabilir. Ofis alanınızı sağlıksız hale getirebilir ve en önemlisi kayma ve düşme tehlikesi yaratabilir.

Halı kaplı zeminleriniz veya kilimleriniz varsa, mümkünse bunları her gün süpürmeyi düşünün. Temizlemeden önce halının üzerine karbonat serperek istenmeyen kokuları giderebilirsiniz. Kabartma tozu, hoş olmayan kokuların giderilmesine yardımcı olan nötrleştirici görevi görür.

Halı kaplı olmayan zeminlerde, süpürme ve paspaslama, zeminde mat bir görünüm oluşturabilecek tozu, kiri ve tozu temizlemek için mükemmeldir. Ilık su, sirke ve karbonatla karıştırılmış az miktarda bulaşık deterjanı iyi bir zemin temizleyicisidir. Aynı zamanda parlaklığının yenilenmesine de yardımcı olur. Aynı çözüm diğer yüzeyleri temizlemek için de kullanılabilir.

Alanınızı Düzenleyin ve Düzenleyin

Temiz ve düzenli bir alan üretkenlik için mükemmel bir ortam oluşturur. Konsantrasyonu artırır ve dikkatin daha az dağılmasını sağlar. Bunun yerine, temel öğeleri çılgınca aramanıza gerek kalmadan ihtiyacınız olanı bulmanızı sağlar. Temiz bir masa veya çalışma alanı aynı zamanda hassas evrakların kaybolma riskini de azaltır. Sonuç olarak işler olması gerektiği yerde kalır ve gerektiğinde ulaşılabilir.

Çalışma alanınızı düzenli tutmanıza yardımcı olacak bazı basit alışkanlıklar vardır. Bunlar aşağıdakilerden bazılarını içerir:

 • Dağınıklığı önlemek için gerekli evrakları hemen dosyalamak
 • Dağınık kağıtlar için tepsileri ve düzenleyicileri kullanma
 • Kalem/kalem tutucuları kullanma
 • Telefon kablolarının çözülmesi
 • Güç şeritlerini ve fişleri gizleme
 • Masadaki kişisel eşyaların en aza indirilmesi
 • Monitör standı ve klavye tutucularının kullanılması

Bu önerileri çalışma alanınız için benimsemek, yalnızca müşteriler üzerinde bıraktığı izlenimi etkilemekle kalmaz, aynı zamanda ne kadar etkili çalıştığınızı da etkiler. Temiz ve düzenli bir ortam netlik sunar ve üretkenliğin artması açısından faydalıdır.

Profesyonel Temizlik Hizmetleri için Gündoğumu Temizliği

Ofisinize olağanüstü temizlik hizmetleri sunabilecek bir Diyarbakır temizlik şirketi arıyorsanız  Sunrise-Cleaning’i düşünmenizi öneririz. Şirketimiz,  gerektiğinde rutin veya ara sıra temizlik hizmetleri sağlama konusunda esnektir.

Ancak işletmeniz için daha kişiselleştirilmiş bir temizlik hizmetine ihtiyacınız varsa   bireysel ihtiyaçlarınızı karşılayabiliriz. İşletmenizin temizliğini korumanıza nasıl yardımcı olabileceğimiz hakkında daha fazla bilgi için 0552 324 93 74 numaralı telefondan veya  web sitemizden bizimle iletişime geçin.

Ofis Temizliği İle İlgili Yazılarımız

Ofis Mobilyalarınızı Temizlemek

Ofis Alanınız Sizi Hasta Ediyor mu?

Ofisinizde Dezenfekte Edilecek En Önemli Yüzeyler

İşyeri ve Ofislerde Korona Virüs Temizliği

Ofis Temizliği İpuçları

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.