Ofisinizde Derinlemesine Temizlik Gerektiren Alanlar

Diyarbakır Temizlik Şirketi / Temizlik / Ofisinizde Derinlemesine Temizlik Gerektiren Alanlar

Tıpkı evinizin belirli alanlarının aylık veya yıllık olarak derinlemesine temizliğe ihtiyacı olduğu gibi, çalışma alanınızın veya ofisinizin belirli alanlarının da özel temizliğe ihtiyacı vardır. Aslında, bu alanlara bakmak, profesyonel temizlik hizmetlerinizi değerlendirmenin veya bu görevleri yerine getirmek için bir Diyarbakır temizlik şirketi‘ne ihtiyacınız olup olmadığına karar vermenin iyi bir yoludur. Ayrıca, bu kirli noktalar müşterileriniz üzerinde kötü bir izlenim bırakıyor, mikroplar yayıyor veya ofisinizi siz ve çalışanlarınız için daha az hoş bir yer haline getiriyor olabilir. Onları bulduktan sonra çözebilirsiniz.

Diyarbakır Ofis Temizliği Şirketi
Ofisinizde veya Çalışma Alanınızda Derinlemesine Temizlik Gerektiren Alanlar

Peki, derinlemesine temizlik ihtiyacı olan alanları nerelere bakmalısınız? Elbette her ofis veya iş yeri farklıdır. Bununla birlikte, birçok farklı iş yeri türü için derinlemesine temizlik sağlayan bir Diyarbakır temizlik şirketi olarak, kir ve kiri toplayan ve diğer Diyarbakır temizlik şirketleri tarafından göz ardı edilme eğiliminde olan bazı yaygın suçlular bulduk. İşte temizliğinize nereden başlayacağınız veya Diyarbakır temizlik şirketleri personellerinizi nereye yönlendireceğiniz konusunda tavsiyemiz.

Mutfak

Elbette mutfak, yiyecekle ilgili karışıklıklar ve dökülmeler için çok büyük bir alandır. Daha da kötüsü, çok az çalışan, masalarında yapabilecekleri gibi burada derinlemesine temizlik işlerini yapacak, çünkü mutfak kimsenin özel sorumluluğu değil. Bir temizlik hizmetiniz yoksa, haftalık görevlere ayak uydurmak sizin için yeterince zor olabilir, aylık derinlemesine temizlik gerektiren alanları boşverin. Bu noktalar şunları içerir:

 • Buzdolabı : Buzdolabındaki karışıklık sadece geride kalan yiyeceklerden ibaret değildir. Buzdolabı raflarının temizlenmesi ve kokunun giderilmesi gerekiyor. Çalışanları, buzdolabının yaklaşık haftada bir boşaltılacağı konusunda uyarmanızı ve hemen ardından temizlik şirketinize derinlemesine temizlik yaptırmanızı öneririz. Tek istisna, serin tutulması gereken çalışan ilaçları olmalıdır. Tabii bunun etrafını temizleyebiliriz.
 • Harç : Mutfak harcı ünlü bir şekilde az temizlenir ve ihmal edildiğinde çok daha hızlı bozulma eğilimindedir. Harcın temiz ve iyi durumda kalmasını sağlamak için aylık olarak biraz zaman ayırmanız gerekir.
 • Dolaplar : Dolapların arkası, içinde depolanan tek şey tabaklar olsa bile kırıntıları, kirleri ve tozu toplama eğilimindedir. Onlara hızlı, haftalık bir toz vermek akıllıca bir fikirdir.
 • Çöp kutuları : Çoğu temizlik hizmeti mutfak çöpünüzü günlük veya haftalık olarak boşaltacaktır. Dökülen yiyeceklerle örtülüyorlar ve düzenli olarak temizliyoruz.

Duvarlar ve Döşeme

Zeminler, özellikle halılar, temizlik konusunda çok dikkat çeker, ancak duvarla birleştikleri yerlerde genellikle ihmal edilirler. Duvarlar ve üzerlerinde asılı olan şeyler neredeyse hiç temizlenmez, bu da iş yerinizi veya ofisinizi olması gerekenden çok daha tozlu ve kirli hale getirebilir. Dikkatinizi nereye yönlendireceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 • Süpürgelikler : Toz her zaman süpürgeliklerde toplanır. Ayrıca, genellikle beyazdırlar, bu nedenle küçük miktarlarda toz bile gerçekten göze çarpar. Haftalık temizlik öneririz.
 • Duvarlar : Duvarlar, zeminden daha yavaş kir toplarlar, ancak neredeyse hiç kimse onları temizlemediği için renk atabilir ve lekelenebilir. Aylık duvar temizliği, lekeli alçıpanın yeniden boyanmasını veya tamir edilmesini önlemenin en iyi yoludur. Masaların arkası, cihazların arkası, ısı kaynaklarının yanında ve banyolar dahil olmak üzere duvarlarda daha hızlı kirlenme eğiliminde olan noktalara özellikle dikkat ediyoruz.
 • Perdeler : Bazı perdeler o kadar çok toz ve kir biriktirdi ki, satın aldığınızdaki renkte bile değiller. Aylık perde temizliği, çalışma alanınızın ferah ve parlak hissetmesine yardımcı olacaktır.

Banyolar

Neredeyse tüm temizlik hizmetleri sizin için banyoyu halledecek – ama bunu iyi yapıyorlar mı? Çoğu şirket banyosu haftalık değil, günlük derinlemesine temizliğe ihtiyaç duyar. Profesyonel temizlik hizmetleri, genellikle ihmal edilen bu alanlara odaklanmalıdır:

 • Çöp bidonlarının içi, kişisel hijyen kutuları
 • Tuvaletlerin tabanı ve klozet kenarının altında
 • Tuvalet ve lavaboların arkasındaki duvarlar
 • Tezgahların kapıları ve duvarları

Derin Temizliğiniz İçin Diyarbakır Temizlik Şirketi Hijyen Temizlik’i Seçin

İşyerinizde düzenli olarak derinlemesine temizlik gerektiren başka birçok nokta vardır. Ofis koltuklarına, kordonların ve kabloların arkasına veya depo ve depo raflarına bile dokunmadık. İhmal edilen bu alanları bulup sizin için temizlemek için Diyarbakır temizlik şirketleri liderini arayın. Daha temiz bir iş yeri, müşteri ve çalışan algılarını değiştirir ve daha başarılı bir iş olmanıza yardımcı olabilir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]