Ofisinizde Dezenfekte Edilecek En Önemli Yüzeyler

Diyarbakır temizlik şirketleri ile çalışmak, çalışma alanlarını dağınıklıktan uzak tutmak ve güzel görünmek için ofisler için standart bir uygulama olsa da, bakteri ve mikroplar için sıcak noktalar haline gelen küçük ayrıntıların çoğunu gözden kaçırmak çok kolaydır. COVID-19 sırasında kendinizi ve çalışanlarınızı güvende tutmanıza yardımcı olmak için, işte ofisinizde dezenfekte etmeniz gereken en önemli yüzeyler.

Ofisinizde Dezenfekte Edilecek En Önemli Yüzeyler
Ofisinizde Dezenfekte Edilecek En Önemli Yüzeyler

Telefonlar

Ofisinizdeki telefonlar gün boyunca birçok kişi tarafından kullanılır ve daha da kötüsü, telefonlar doğrudan birinin yüzüne doğru gider. Bu, pratik olarak mikropların ağzınıza serbest bir şekilde girmesini sağlar ve telefonunuzda ne kadar uzun süre kalırsanız yüzünüzde. Telefonunuzu fişten çekin ve bir temizleme solüsyonu ve bezle silin. Daha sonra, dezenfektan mendillerle bir kez daha silin.

Kapı kolları

Telefonların kapı kolları ve kulplarından daha fazlasına dokunuldu. Bunlar daha da kötüdür çünkü kapıdan geçtiğiniz anda kapı kolunu unutursunuz, onları tamamen ihmal edersiniz ve memurunuzun dezenfekte etmesi gereken en önemli yüzeylerden birini bırakırsınız. Bu belki de en yaygın leke bakterisidir ve mikroplar kişiden kişiye geçer. Bu düğmeleri gün boyunca rutin olarak antibakteriyel sprey ile temiz tutun.

Klavye ve Fareler

Telefonlara benzer şekilde, klavyeler ve fareler çok dokunulur ve kullanılır, ancak bilgisayarlara bağlı oldukları için uygun temizlik için ihtiyaç duydukları ilgiye nadiren verilir. Tozu ve kiri temizlemek için sıkıştırılmış hava kullanarak klavyedeki tuşların arasına püskürtün. Ardından, her bir anahtarı temizlemek için bir temizleme solüsyonu püskürtülmüş pamuklu çubuklar kullanın. Son olarak, klavyenin geri kalanını silmek için bir bez ve solüsyon kullanabilirsiniz.

Fotokopi makineleri

Fotokopi makineleri, elektronik veya anti-statik spreyler ve bezler kullanılarak temizlenebilir. Makineyi tıkayan her türlü pisliği ve tozu temizlemek için kapsamlı olduğunuzdan ve köşelerine ve yarıklarına girdiğinizden emin olun. Ulaşılması zor noktalar için bir tüy silgi yardımcı olabilir.

Tüm bu küçük ayrıntılar ve lekeler, temizlenmesi önemli olduğu kadar bunlara ayak uydurmak kadar sıkıcı ve zordur. Neyse ki,   sıhhi bir çalışma ortamı için gün boyunca tüm bu küçük ayrıntıların düzgün bir şekilde temizlenmesini sağlayacak günlük temizlik hizmetleri için bizimle iletişime geçebilir veya 0552 324 9374 numaralı telefonu arayabilirsiniz .