Ofisinizi Bu Grip Sezonunda Temiz Tutun

Diyarbakır Temizlik Şirketi / Temizlik / Ofisinizi Bu Grip Sezonunda Temiz Tutun

Soğuk algınlığı ve grip mevsimi, ne acı! Evet, cinas istedim. Yılın bu zamanında, özellikle çalışma ortamınızda savaşmaya hazır olmak zor olabilir. Tabii ki, hiç kimse size her gün bir ofiste kaç mikrop dolaştığını söylemelidir . Muhtemelen, ofisinizdeki her tezgah el dezenfektanları ile “dekore edilmiştir”, banyolar ise cesurca herkese “ELİNİZİ YIKAMAK” ı hatırlatır. Ancak, mikropların yayılmasını önlemek için daha fazla çalışma gereklidir. Bu makale, ofisinizin bu grip sezonunu temiz tutması için faydalı hatırlatıcılar sunacaktır.

 | Diyarbakır Temizlik Şirketleri
Ofisinizi Bu Grip Sezonunda Temiz Tutun

1. Hastaysanız Evde Kalın!

Hastaysanız evde kalmak – “seçenek değil” diyebilirsiniz? Sonuçları düşünün. Ofisinizde kaç tane dokunmatik yüzeyle temas ediyorsunuz? Saymak için çok fazla? Kapı kolları, dolap kolları, paylaşılan mobil cihazlar, panoları, musluk kolları ve liste uzayıp gidiyor. Bunların hepsi mikrop taşıyıcı potansiyel olarak kabul edilebilir – hem mikropları ‘geride bırakmak’ hem de mikropları ‘almak’ açısından.

Tabii ki, hiçbir ofis bakteri ve diğer hastalığa neden olan mikroplardan tamamen arınmış olamaz. Ancak, ofisinize girerseniz, kendinizi ve diğerlerini daha büyük bir risk altına sokarsınız. ‘Önleme onsu bir kiloluk tedaviden daha değerli’ ifadesi kesinlikle burada geçerlidir. Hastalığa gelmemek için önleyici koruma, geride bıraktığınız mikropları temizlemeye ve sterilize etmeye çalışmaktan daha etkilidir. Öyleyse, neden sadece evde kalmıyorsunuz, ihtiyacınız olanı geri almıyorsunuz ve yakında işe geri döneceksiniz!

2. Kişisel Çalışma Alanınızı Temiz Tutun

Kişisel çalışma alanınızı temiz ve temiz tutmak sağduyulu görünebilir. Bununla birlikte, klavyenizi, farenizi, masanızı, konferans masalarınızı ve ofisinizdeki diğer temas noktalarını ne sıklıkta sterilize ediyorsunuz? Soğuk algınlığı ve grip mevsiminde, çalışma alanlarınızı günde en az bir kez, daha fazla değilse, temizlemek için dezenfekte etmek aşırı olabilir. Ofisinde mi yiyorsun? Eğer öyleyse, her kullanımdan önce yemek alanınızı dezenfekte etmek akıllıca olabilir.

Dezenfekte edici mendil tedarikinin yakın olması bunu oldukça kolaylaştırabilir. Düzenli olarak programlanmış dezenfektan temizlik, ofisinizdeki veya kişisel çalışma alanınızdaki mikrop yükünü büyük ölçüde azaltarak size ve ziyaretçilere bir düzeyde koruma sunar. Ortamınız için uygun mikrop öldürücü etkililik seviyelerinde sözlü mendiller aramanız önerilir. Diyarbakır temizlik şirketi Hijya Temizlik Dezenfeksiyon Mendillerini kullanan bir örnek aşağıdadır (yine sadece örnek amaçlıdır):

  • 48 saate kadar yüzeylerde yaşayabilen mikropların% 99,9’unu öldürür
  • Virüs * ve Bakterilerin% 99,9’unu Öldürür
  • Staph, E. coli, Salmonella, Strep’i öldürür

3. Profesyonel Ofis Temizlik Şirketi Sözleşmesi

İlk iki ipucu, hasta olmanız ve kişisel çalışma alanınızı sterilize etmeniz durumunda evde kalmanız kesinlikle yararlıdır, aynı zamanda kişisel olarak da kapsamlıdır. Tüm ofisinizin uygun rotasyonel temizlik ihtiyaçları ne olacak ? Giriş kapısı kolları, bekleme odaları, muayene odaları, ortak alan banyoları ve benzerleri hastalığa neden olan mikropların yoğun merkezleri olabilir. Deneyimli bir Diyarbakır ofis temizlik şirketi tarafından profesyonel temizlik hayati öneme sahip olabilir.

Uygun miktarda temizlik, iyi tasarlanmış bir görev tabanlı temizlik programı ve doğru mikrop öldürücü temizlik maddeleri sağlamak için temizlik şirketinizle birlikte çalışmak önemlidir. Deneyimli bir Diyarbakır temizlik şirketi tüm bu gereksinimler konusunda size yardımcı olabilir.

Diyarbakır Temizlik Şirketi Hijya Temizlik – Size Yardımcı Olur!

Soğuk algınlığının ve grip hastalığının yayılmasını önlemek için kişisel olarak yapabileceğimiz çok şey olsa da, özellikle bir ofiste derin bir temizliğin yerini hiçbir şey alamaz. Ofisleri yukarıdan aşağıya doğru profesyonelce temizlemek zaman ve deneyim gerektirir. Ancak, ofisinize giren herkesin sağlığı çok önemli olduğu için, şiddetle tavsiye edilen bir yatırımdır. Yardım edelim!

Bugün Diyarbakır temizlik şirketleri içerisinde lider olan Hijya Temizlik’e yani bize ulaşın . Özel temizlik programınıza başlayalım. Ve elbette, bu grip sezonunda ofisinizi temiz tutmanıza yardımcı olacağız!