Ofisinizi Derinlemesine Temizleme Zaman

Diyarbakır Temizlik Şirketi / Temizlik / Ofisinizi Derinlemesine Temizleme Zaman

İşçiler günlerinin çoğunu ofiste geçirirler, bu nedenle iş yerinin her zaman tamamen temiz tutulması zorunludur. Mikroplarla dolu bir ofis, personeli, bakteriler ve virüslere maruz kalma riskiyle karşı karşıya bırakabilir. Maruziyet hastalıklara yol açar ve hastalıklar daha fazla izin günleri ve daha az üretkenlik anlamına gelir. 

Diyarbakır Ofis Temizliği Şirketi | Diyarbakır Temizlik Şirketleri
Ofisinizi Derinlemesine Temizleme Zaman

Ofisiniz şu anda ne kadar kirli?

Yapılan araştırmalar, tek başına bir çalışma masasının milyonlarca bakteri barındırdığını göstermiştir. Ortalama klozet kapağından 400 kat daha fazla bakteri barındırdığı söyleniyor. E.coli, salmonella, koliformlar ve norovirüs gibi mikrobiyal patojenler, klavye ve fare gibi ofis ekipmanlarında bol miktarda bulunur ve çalışanları grip, soğuk algınlığı, ishal ve pembe göz gibi hastalıklara karşı duyarlı hale getirir. 

Ve halılarımızı da unutmayalım . Bu kalın kumaş parçaları filtre görevi görerek kiri ve kiri hapseder. Zamanla ofis halınız o kadar çok kir, toz, mikrop ve hatta küf biriktirir ki, çalışanlar için sağlık tehlikesi oluşturabilir. Dökülen içeceklerden ve yiyeceklerden yiyecek parçacıkları da halınızın bakteri kokmasına ve üremesine neden olabilir. Ne yazık ki, tipik bir ofis halısı temizliği sağlık risklerini ortadan kaldırmak veya en azından hafifletmek için yeterli değildir. 

İşte iyi haber: İş yeri temizliğini sürdürmek söz konusu olduğunda şu anda önemli olan şey bir derece daha yüksek, yoksa tipik olandan daha derin mi demeliyiz? Derin ofis temizliği denir.

Derin bir ofis temizliği hizmeti, genellikle düzenli temizlik nedeniyle gözden kaçan alanların temizlenmesini ve sterilize edilmesini sağlar. Bu, zamanla kir ve kiri biriktirebilecek tipik temizlik turları sırasında kaçırılan köşelerin halledildiği anlamına gelir. Tercihinize bağlı olarak planlanabilir – yılda bir kez, yılda iki kez, üç ayda bir veya ayda bir. Ofisinizi düzenli olarak derinlemesine temizlemek çok önemlidir. Aşağıda, derinlemesine temizlemenin kayda değer faydalarından bazıları verilmiştir.

  1. Çalışan Sağlığı . Virüsler ofiste orman yangını gibi yayıldı. Tüm ekibin hastalanması için yalnızca bir ekip üyesinin ya da iki kişinin etkilenmesi yeterlidir. Çok sayıda hastalık günü yaşandığında operasyonlar zarar görür. Verimliliğin engellenmesini önlemek için, çalışanların sağlığı ve iyiliğine gereken önem verilmelidir; ve temiz bir çevre sağlamak bunu sağlamanın bir yoludur. Düzenli bir derin ofis temizliği, virüslerin ve bakterilerin işyerinde üremesini engeller. Bunun yanı sıra, işyerinde iyi hijyen ve temizlik alışkanlıklarının teşvik edilmesi de ilerleyecektir. El dezenfektanlarını her zaman tuvaletlerde, girişlerde ve resepsiyon masalarında bulundurun. Tüm çalışanlara, masalarını ve içindeki her şeyi günlük olarak sterilize etmeyi alışkanlık haline getirmelerini ve masalarında yemek yemekten vazgeçmelerini tavsiye edin. 
  2. Artan Üretkenlik . Sağlıklı çalışanlar üretken çalışanlardır. Havalandırma delikleri ve kanallar düzenli olarak temizlendiğinde ve halılar ve döşemeler bakımlı olduğunda, alerjenlerin ve virüslerin çalışanların soludukları havayı kirletme olasılığını azaltarak, onları hastalıklara daha az duyarlı hale getiriyorsunuz. Dahası, düzenli bir iş yeri de üretkenliğe daha elverişlidir. 
  3. Maliyet etkinliği . Burada uzun vadeden bahsediyoruz. Derin temizlik hizmetlerine yatırım yapmak, halılarınızın ve döşemelerinizin düzenli olarak bakımının yapıldığı, böylece aşınmaları ve yıpranmalarının en aza indirilmesi anlamına gelir. Uzun vadede, düzenli ofis temizliği, halılarınızı ve döşemelerinizi olması gerekenden daha erken değiştirmenizi sağlayacaktır. Demirbaşlarınızın, zemin kaplamalarınızın ve cihazlarınızın doğru şekilde, doğru malzeme ve kimyasallarla temizlendiğinden ve bakımının yapıldığından emin olarak yatırımlarınızı koruyun . Zararlı kimyasalların kullanımı ve temizlik araçlarının uygunsuz kullanımı hasara ve sağlık tehlikelerine yol açabilir, bu nedenle profesyonel temizlik hizmeti en iyi seçeneğinizdir. 
  4. Stressiz Yönetim Profesyonel temizlik hizmetlerini işe almak, kurum içi temizlik faaliyetlerinin getirdiği stresi ortadan kaldırabilir. Temizlik masrafları, programları ve temizlik personelini düşünmeniz gereken günler geride kaldı, çünkü bunlar temizlik şirketi tarafından halledilecek. Bir temizlik personelinin rapor vermemesi durumunda, yapmanız gereken tek şey servis sağlayıcısını aramak ve o gün için yenisini göndermek. 
  5. İyi İzlenim . Ofisiniz, işletmenizin yüzüdür. Düzensiz, kötü kokulu ve kasvetli görünen bir ofis, müşteriler, ortaklar, müşteriler ve potansiyel işe alımlar üzerinde kesinlikle harika bir izlenim yaratmaz. Kötü bir izlenim size yeni fırsatlara, kârlara ve kaynaklara mal olur. Dahası, temiz ve taze görünümlü bir ofis, çalışanları organizasyonlarıyla ve yaptıkları işle gurur duymaya teşvik eder ve müşterilere ve ziyaretçilere olumlu hisler verir.

Genel olarak, derin ofis temizliği yalnızca işiniz için iyi olabilir. En iyi Diyarbakır temizlik şirketleri sağlayıcısına yatırım yapmak kesinlikle çalışanlarınızı sağlıklı ve üretken tutabilir, işiniz için iyi bir imaj yaratabilir ve uzun vadede paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.