Oturma Odanızı Kısa Sürede Temizleyin

Hijyen Temizlik / Ev Temizliği / Oturma Odanızı Kısa Sürede Temizleyin
Yayınlanma Tarihi: 27 Kasım 20192 Aralık 2020 » Kategori: Ev Temizliği

15 dakika, 30 dakika veya bir saatiniz olsun, Diyarbakır Temizlik Şirketi Hijyen Temizlik, oturma odanızı kısa sürede nasıl temizleyeceğiniz hakkında ipuçları veriyor. İşte o ipuçları;

Oturma Odanızı Kısa Sürede Temizleyin
Oturma Odanızı Kısa Sürede Temizleyin

15 dakikanız varsa, aşağıdakilerden birini seçin:

 • Güneşlikleri temizleyin. Perdeleri kapat. Sonra, bir mikro fiber bez kullanarak, panjurların tepesinden başlayın ve tozunu almak için elinizi her çıta boyunca gezdirin. Perdeleri ters yönde kapatın ve tekrarlayın.
 • Tavan vantilatörünü temizleyin. Fanları kapatın ve zemine, vantilatör kollarının yaklaşık iki katı kadar bir alanı kaplayan bir bezi yere serin. Uzatılabilir yünlü bir silecek kullanarak, vantilatör kollarını silin. Ve yere serdiğiniz bezi dışarı silkeleyin.
 • Uzaktan kumandayı dezenfekte edin . Pilleri çıkarın, ardından alkollü mikro fiber bir bezle hafifçe ovalayarak silin. Düğmeler arasında temizlemek için alkolle nemlendirilmiş bir pamuklu çubuk kullanın. Pilleri değiştirin.

30 dakikanız varsa, yukarıdan birini ve aşağıdakilerden birini seçin:

 • Pencere pervazının izlerini (ve sürgülü kapı izlerini) temizleyin. Çok amaçlı bir temizleyiciyi bol miktarda püskürtün. Kiri yumuşatmak ve parçalamak için birkaç dakika emilimine izin verin. Kızağı yavaşça çıkarmak için beze sarılmış bir tornavida kullanın.
 • Temiz akıllı telefonlar , tabletler, oyun kontrolörleri ve uzaktan kumandalar . Sadece bir mikro fiber bezle silin. Ekranlar için, özellikle cam için üretilmiş bir mikro fiber bez kullanın.
 • AC / fırın filtresini temizleyin. Filtreyi elektrostatik şarjlı olanla değiştirin. Bu tip filtre tozu çekmek ve yakalamak için yapıldığından, evdeki toz miktarını azaltır – ve bu sizin için daha az iş demektir. Elektrostatik yüklü filtreler, tek kullanımlık atılabilir filtrelerden daha pahalı olsa da, kalıcı ve yıkanabilir niteliktedir. Ne zaman ve nasıl temizleneceği konusunda üreticinin talimatlarına uyun.

60 dakikanız varsa, yukarıdan iki ve aşağıdakilerden birini seçin:

 • Gömme aydınlatmayı temizleyin. Işıkları söndür. Ampul tamamen soğuduğunda, çıkartın. Ampulü ılık suyla hafifçe nemlendirilmiş mikro fiber bir bezle temizleyin ve aynı şekilde gömme aydınlatma muhafazasında yapın. (ABD Enerji Bakanlığı kirli ampullerin yüzde 25 daha az ışık yattığını bulduğundan bu gerçekten parlak bir fikir.)
 • Taç kalıplama işlemini temizleyin. Uzatılabilir bir silgi kullanarak toz. Veya bir lastik bant veya ip ile sabitlenmiş, bir süpürgenin kıllarının üzerine eski bir havlu koyarak kendi uzatılabilir silginizi yapın. Tozdan arındırın.
 • Işık fikstür küre temizleyin. Işığı kapatın ve kürelerin tamamen soğumasını sağlayın. Küreyi ılık su, 1 ons hafif deterjan ve 1/4 fincan beyaz sirke içeren bir lavaboya yerleştirin. Temiz bir mikro fiber bez kullanarak, içini ve dışını cam kaplamayı silin, sonra durulayın. Dünyanın kurumasını bekleyin. Ardından, dış yüzeyi bir kurutma kağıdıyla silin – bu, temizlik arasındaki tozu gidermeye yardımcı olur.
 • Temizleyin kanepe . Minderlerde, yarıklarda ve yastıkların altında döşeme çubuğunu kullanarak vakumlayın. Atma yastıkların çıkarılabilir, yıkanabilir kapakları varsa, üreticinin talimatlarına göre yıkayınız. Kanepenin küf olması durumunda, minderleri kabartma tozu ile serpin ve süpürmeden önce 15 dakika bekleyin.
 • Diğer mobilyaları temizleyin. Mikro fiber bez kullanarak tamamen tozlayın. Tozun düştüğü yerlerin alt kısımlarına ve detaylı oymalara özellikle dikkat edin.
 • Kapıları, kolları ve ışık anahtar plakalarını temizleyin. Nemli bir mikro fiber bezle her şeyi ve hepsini silin.
 • Temizleyin zeminler . Zeminleri, özellikle mobilyaların altındaki alanları vakumlayın.