Bir evi temizlemek genellikle yorucu bir iştir ve bu nedenle bazı insanlar oturma odası, mutfak vb. önemli yerleri sadece temizler. Açıkçası, oturma odası en çok kullandığımız ve en çok kirlenen alanlardan biridir. Oturma odanızı temizleyecek zamanınız yok ise Diyarbakır en iyi temizlik şirketi olarak sizin için buradayız. Ya da kendiniz odanızı etkin bir şekilde temizlemek isteyebilirsiniz. Diyarbakır temizlik şirketi olarak size en etkili oturma odası temizliği adımları hazırladık.

Profesyonel Diyarbakır Ev Temizliği Şirketi
Oturma Odanızı Temizleyin

İşe Başmadan Önce Kendinizi Motive Edin

Eğer kendinizi iyi hissetmiyorsanız, bırakın ev temizliğini hiçbir iş iyi yapılmaz. Kendinizi motive etmek için aşağıdaki adımları deneyin.

  • Müzik dinleyin : İyi bir çalma listesi bulun ve çalışırken müzik çalın. Müzik ruh halinizi aydınlatır ve işi daha hızlı tamamlamanızı sağlar.
  • Güneş ışığını içeri alın : Perdeleri açın, böylece doğal ışık alanınızı aydınlatabilir. Ek olarak, biraz temiz hava almak için camları da açın.
  • Bir süre ayarlayın: Dikkatinizi dağıtmadan odayı temizlemeye odaklanıp doğru zamanda bitirebilmeniz için bir süre sınırı ayarlayın.

Temel Alanları Temizleme

  • Çöp toplama kutusu : Odanızda bulunupta kullanmadığınız ne varsa hepsini toplayıp çöp kovasına koyunuz. Artık onlara ihtiyacınız yok. Ve karabalık yapmalarına gerek yok.
  • Dağınıklığı giderin : Oturma odanızda bulunan dağınıklığı giderin hangi eşya nereye ait ise o eşyayı oraya koyun.
  • Kanepeyi temizleyin : Kanepe, oturma odasında kesinlikle dikkat edilmesi gereken bir husustur. Elektrikli süpürge kullanarak temizleyin ve daha sonra yastıkları kabartın, battaniyeleri katlayın ve koltuk minderlerini düzeltin.
  • Tozlu yüzeyler : Mikro fiber bir bezi nemlendirin ve üzerlerinde biriken tozu temizlemek için masa, raf ve TV gibi yüzeylerin üzerinden geçirin.
  • Lamba armatürlerini ve tavan fanını temizleme: Toz, örümcek ağları ve tavan fanı ve armatürlerdeki diğer kirleri hızlıca temizlemek için, fırça ekli bir elektrikli süpürge kullanın.
  • Camları yıkayın : Pencerelerdeki izlerden ve pisliklerden kurtulmak için, bir kaşık deterjan alın, ılık suyla karıştırın ve camları solüsyonla temizleyin.
  • Zeminin temizlenmesi: Zeminin temizlenmesi, sonunda yapılması gereken bir şeydir. Üzerindeyken, bir köşeden başlayın ve odayı iyice süpürün.

Unutmayın, profesyonel bir salonda temizlik hizmeti kiralamak sağlıklı bir temizlik için en iyisi olacaktır. Ayrıca, değerli zamanınızı da korur. Diyarbakır Temizlik Şirketi Hijyen Temizlik hizmetleri için 0552 324 9374 numaralı telefonu arayınız.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]