Parkelerin Doğru Biçimde Temizlenmesi

Diyarbakır Temizlik Şirketi / Temizlik / Parkelerin Doğru Biçimde Temizlenmesi

Parke zeminler hemen hemen her odaya güzel bir görüntü katar, ancak onları en iyi şekilde nasıl temizleriz. Diyarbakır Temizlik Şirketleri kurumsal firması Hijyen Temizlik olarak bu gün bunu size anlatacağız.

Bazı parke üreticileri, parke temizliğinde yalnızca suyla nemlendirilmiş bir paspas kullanılmasını önerir ve hatta başka bir temizlikte kullanılmış paspasların, kullanılması durumunda parkelerin garanti dışı kalmasına neden olabileceğini söylerler.

Donuk ve renksiz parke döşemelerinizi ışıltılı, muhteşem ve temiz hale getirmek için kolay adımlarımızı izleyin!

Rutin temizlik yapın

Evinizde sık kullanılan yemek odası ve mutfak gibi alanlarda mümkünse günlük süpürün ve parke zeminlerini haftada bir veya iki kez paspaslayın . Daha az kullanılan alanları ise ayda bir kez veya mevsimde bir kez paspaslayın.

Parkelerin Doğru Biçimde Temizlenmesi

Ahşap zeminler nasıl temizlenir

Unutmayın: Su ahşabın en büyük düşmanıdır (beton zeminde bile!), Bu nedenle ıslak bir paspastan ziyade nemli bir paspas kullanın .

Parke zeminlerinizi temizlerken suyun parke üzerinde kalmasını engelleyin, aksi takdirde parkeniz su çeker ve parkenizin zamanla kabarmasına neden olursunuz. Parke temizliği yaparken diz çökmek istemiyorsanız, bir döner paspasla parkelerinizi temizleyebilirsiniz. Zeminlerinizi iyice süpürerek parke üzerinde toz kalmadığından emin olun . Sonra 4 bardak ılık su ve birkaç damla sabun veya bulaşık sabunu kullanarak bir temizlik karışımı yapın. Çalkalamayın, hafifçe karıştırın, ardından küçük bölümleri paspaslayın veya temizleyin, sonra temiz bir bezle kurulayın veya paspaslayın.

Başka bir alanı temizlerken daha önce temizlediğiniz alanların kurumasına izin verin. Her zaman bir odada yukarıdan aşağıya doğru temizlik yapın, bu da zemini en son temizlemeniz gerektiği anlamına gelir.

Yapılması ve yapılmaması gerekenler

Zemini, parke üreticisi tarafından önerilen bir zemin temizleme ürünü kullanarak temizleyin ya da normal sabun ve su tercih edin. Önerilen temizlik ürünün bulunması zor veya masraflıysa ve diğer zemin temizleyiciler zeminin garantisini bozacak maddeler içeriyorsa, sadece sabun ve su kullanın. Bir kova suya 1/4 oranında sıvı sabun koyun ve bu karışım ile parkelerinizi temizleyin.

Diyarbakır temizlik şirketleri lideri Hijyen Temizlik hakkında bilgi almak ve sipariş oluşturmak için 0552 324 9374 müşteri hizmetlerimizden  ve iletişim sayfamız üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]