Perde Yıkama Teknikleri

Hijyen Temizlik / Ev Temizliği / Perde Yıkama Teknikleri
Yayınlanma Tarihi: 1 Aralık 20192 Aralık 2020 » Kategori: Ev Temizliği

Perde Nasıl Yıkanmalıdır?

Diyarbakır temizlik şirketi olarak bu gün size evinizdeki perdelerin nasıl yıkanacağı konusunda bilmediğiniz yöntemleri anlatacağız. Perdelerimizi belirli periyotlarla temizlememiz gerekmektedir. Özellikle kışın kalorifer gibi ısıtıcıların ısısından ve oluşturduğu tozdan dolayı oldukça kirlenen perdeleri, bahar aylarıyla beraber temizlemek gerekmektedir. Özellikle evcil hayvan beslenen evlerde daha çok tozu ve birçok bakteriyi üzerinde barındıran perdeleri temizlemenin birçok püf noktası vardır.

Stor Perde Temizliği Nasıl Yapılır?
Perde Yıkama Teknikleri

Perde temizleme yöntemleri, perdenin malzemesine göre değişiklik göstermektedir. Akla gelen ilk yöntem olan perde yıkama, en kolay gelen yöntem gibi görünse de uzun vadede perdelerinizin dokusunun bozulmasına yol açabilir. Perdeleri yıkamayı tercih edersen, hassas yıkama programında ve düşük ısıda yıkaman gerektiğini unutmamalısın.

Tül perde yıkama ev kadınlarının zahmetle yaptığı bir iştir. Hem yıkaması, hem kurutması hem de kuruma sonrası ütüleme aşamaları zahmetli olduğundan tül perde yıkama yılın belli zamanlarında yapılmaktadır. Genelde bahar temizliklerinde yıkanan perdeler görüntüsüyle evi yaza hazırlamaktadır. Perde yıkama denince ilk akla gelen temizleyicilerden olan, özel deterjanlar ve perde beyazlatıcı ürünleri kullanarak perdelerin daha beyaz ve parlak görünmesini sağlayabilirsin.

En basit perde yıkama tekniğinden kısaca bahsettik, şimdi daha farklı temizleme yöntemlerini inceleyelim. Temizleme yöntemleri perde malzemenize göre değişiklik gösterdiğinden, devam etmeden önce perde malzemenizi tanımanız gerekir. Emin değilseniz, kalıcı hasarı önlemek için bakım temizleme talimatlarına uymalısınız.

Stor perde yıkama en zahmetli olan perde temizleme yöntemlerinden biridir. Bu noktada stor perdelerinizi uzmanına temizletmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Stor perdenizi çok sık yıkayamayacağınızdan dolayı, belirli periyotlarla elektrik süpürgesinin küçük başlığı ile süpürerek tozlarından arınmasını sağlayabilirsiniz. Ardından nemli bir bezle ince tozlarını alarak daha uzun temiz kalmasını sağlayabilirsiniz.

Zebra perdeler ise hemen hemen her evde bulunan, hem kullanışlı hem de şık görünümlü perdelerdir. Fakat konu temizliğine geldiğinde aklımızda bir takım soru işaretleri beliriyor. Zebra perde temizliği denilince akla ilk olarak süpürge ile temizlemek veya ıslak bez ile temizlemek geliyor. Fakat bu yöntemler perdenizin kalıcı olarak lekelenmesine ve kırışmasına sebep olabilir. Bu sebeple stor perdelerde olduğu gibi zebra perde temizliğini de uzmanlarına yaptırmak gerekmektedir.

Fon perdeler ve tül perdeler için en etkin ve garantili temizlik yöntemi kuru temizlemedir. Kuru temizleme ile temizlediğiniz perdelerinizi hem uzun zaman kullanabilir hem de kumaşının yıpranmasının önüne geçebilirsiniz. Özellikle dokuma fon perdelerin asla yıkanmaması gerekmektedir. Kuru temizleme denince akla perde kuru temizleme fiyatları gelmektedir. Birçok farklı fiyatlandırmanın yapıldığı perde kuru temizlemesinde önemli olan kuru temizlemenin perde kumaşının cinsine uygun olarak yapılmasıdır.

Yukarıda da uzun uzun bahsettiğimiz gibi, evde yapılan yöntemlerin hiçbiri kalıcı ve kesin bir fayda sağlamaz. Aksine perdelerinize yanlışlıkla zarar vermenize yol açabilir. Perde temizliği için profesyonel bir işlemden yararlanmak en güvenli yoldur. Temiz, perdeleriniz için kuru temizleme ve ütü hizmeti sunuyor. 30 saniye içerisinde uygulamamızdan ya da web sitemizden sipariş oluşturabilir, perdelerinizi kuru temizleme ve ütü işlemi için bize gönderebilirsiniz. Birkaç gün sonra teslim alacağınız perdelerinizin temizliğini görünce inanamayacaksınız. İlk günkü görünümüne kavuşacak perdelerinizi bahar temizliğinizi bitirmeden bize gönderin.