Pratik Ev Temizliği

Diyarbakır Temizlik Şirketi / Temizlik / Pratik Ev Temizliği

Diyarbakır Temizlik Şirketleri Firması Hijyen Temizlikten  herkese merhaba ben İrem İpekyüz. Bugün bir çoğunuzun işinize yarayacağını düşündüğüm bir makale hazırladım. Ev temizliği işini Diyarbakır Temizlik Şirketleri Firması Hijyen Temizliğe bırakın! Ev temizlik hizmetlerini, siz değerli müşterilerimize uygun fiyatlı olarak yapıyoruz.

Diyarbakır Temizlik Şirketi
Pratik Ev Temizliği

Hepimiz bu devirde çalışıyoruz evden sabah çıkıyoruz, akşam geliyoruz bir çoğumuzun ev işlerini yardımcılarınız yapıyor olabilir ancak zaman zaman hepimiz dağılmış bir evle baş başa kalıyoruz. Eğer ben evi toparlamaya girişeceksem bir kaç tüyoyla işe başlıyorum sizlerle şimdi onları paylaşacağım.

Öncelikle evimin camlarını güzelce açıyorum. çünkü bütün gün evde olan hava, yemek kokusu ya da çeşitli kokular ya da sadece evde bulunmanın verdiği o kirlenmiş havayı dışarıya atmak için öncelikle camları açıyorum, evinizi güzelce havalandıktan sonra sırada tabiki dağılmış olan salonu toplamak var ve salon toplamak bir çoğunuz eminim ki benimle aynı düşüncede olacaktır. Salona her yerden o kadar eşya nasıl doluşuyor bilmiyorum banyodan, mutfaktan, genelde çocukların odasından hep salona bir şeyler dolar, hatta böyle bazen bakarsınız ya bunun burada ne işi var, nasıl geldi diye düşünebilirsiniz. Bunları kolayca toplamak için ben şöyle bir yöntem kullanıyorum: büyükçe bir sepet alıyorum elime ve salondaki bütün dağınıklığı o sepetin içine dolduruyorum, böylelikle sonrasında topladıklarımı istediğim zaman istediğim yerlere yerleştiriyorum ve ilk seferde salonu hızlıca toplamış oluyorum.

Etrafı güzelce toparladıktan sonra sırada tabi ki evi süpürmek kalıyor. Evi güzelce süpürdükten sonra tabi ki tozlanan kısımları; masaüstlerini, sehpaları, yüzeyleri temizlememiz gerekiyor bunun içinde ben elimde çok basit doğal yüzey temizleyici hazırlıyorum. Nasıl diyorsanız şimdi sizlerle paylaşmak istiyorum, eşit miktardaki suyu ve beyaz sirkeyi karıştırıyorsunuz. Yarım bardak ondan yarım bardak ondan diye düşünebiliriz sonrasında içine ne seviyorsanız, ben genelde portakal ya da limon esansı koyuyorum limon yada portakal esansından birkaç damla damlatıp güzelce karıştırıp bir huni yardımıyla spreyli şişeye alıyorsunuz sonrasında da nerede kullanmak istiyorsanız orda kullanın. Salonunuzun yüzeylerinin temizliğinde de bu karışımı kullanabilirsiniz. Yüzeyleri güzelce temizledikten sonra aslında en çok kirlettiğimiz ama temizlemeyi bazen atladığımız yerleri temizlemek kalıyor, mesela ışık açma kapama düğmeleri, kapı kolları ve kumandalar gibi yerleri yine az önce size tarifinde bulunduğum sirkeli suyla güzelce temizleyebilirsiniz. Bir kulak çubuğu yardımıyla da ince yerlerin üzerinden geçerek her yerin dezenfekte olmasını sağlayabilirsiniz. Ve sonunda salonu toparladık, süpürdük ve yüzeyleri temizledik geriye evin artık böyle güzelce bi kokması kalıyor.

Bence temizlik hissi en çok kokudan geçiyor diye düşünüyorum çocukluğunuzu bir hatırlarsanız hep böyle annelerin, anneannelerin evinin bir temizlik kokusu vardı. O kokuyu bırakmak aslında çok basit. Kullandıkları malzemenin temelinde karbonat yatıyor karbonat deyince  ne yapacak karbonatla diye düşünebilirsiniz, çok basit bir tarif vereceğim şimdi size suyu ve sirkeyi eşit miktarda büyükçe bir kaba boşaltıyoruz sonrasında bir çorba kaşığı karbonatı bu karışımın içine ekliyoruz burada dikkat edin çünkü karbonatla birlikte suyunuz bayağı kabaracak. Sonrasında dileyen dilediğiniz gibi isterseniz portakal esansı ya da limon esansı ekleyip bu karışımı güzelce kokacak bir hale getirebilirsiniz, buradaki esansı bol miktarda kullanabilirsiniz çünkü asıl kullanma amacımız güzel bir koku bırakmak. Sonrasında da perdelerinize koltuklarınıza bir sprey yardımıyla bu karışımı sıkarsanız ve koltuklarınızı sonrada güzelce bi silerseniz hem eviniz karbonatla detaylı bir şekilde mikroplardan arınmış olacak aynı zamanda güzel kokmuş olacak.

Herşey bittiyse bir tane kahve alıp sevdiğiniz bir kitabı dergiyi alıp koltuğunuza yayılabilirsiniz çünkü artık dinlenme zamanı. Taki bir daha birileri gelip evi dağıtana kadar diye düşünüyorum umarım burada verdiğim fikirler hoşunuza gitmiştir makaleyi beğendiyseniz paylaş butonuna tıklamayı unutmayın.

Diyarbakır Temizlik Şirketleri Firması Hijyen Temizlik olarak hepinize iyi günler dileriz.

Eviniz veya ofisiniz için birinci sınıf temizlik hizmeti  almak için Diyarbakır Temizlik Şirketleri firmasına  0552 324 9374 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]