Temizlik İçin Kendinizi Nasıl Motive Edebilirsiniz?

Hijyen Temizlik / Ev Temizliği / Temizlik İçin Kendinizi Nasıl Motive Edebilirsiniz?

Bu senin hatan değil. Temizlikten daha eğlenceli tonlarca şey var. Daha az heyecan verici bir şeyi ertelemiyorsak, temizlik motivasyonu elde etmek zor olabilir!

Bir şeyin hem anlık hem de uzun vadeli etkilerini anlamadığımız sürece çoğumuz bir şeyler yapmaya motive değiliz. Temizlemeniz gereken nedenlere bir göz atalım!

Temizlik İçin Kendinizi Nasıl Motive Edebilirsiniz?
Temizlik İçin Kendinizi Nasıl Motive Edebilirsiniz?

Temizlik İçin Motivasyon: Temizlik Neden İyi?

1. Üretken Hissetmek

Temizlik, genel bir üretkenlik hissine katkıda bulunan birçok küçük şeyden biridir. Arkanıza yaslanıp TV izlemek iyi hissettirirken, bulaşıkların birikmesine izin verin, temizlik sizi harika hissettirecek!

Temizlemeyi sevdiğin yolu bul. Listeleri seviyorsanız, bir liste yapın ve her şeyin üstünü süsleyin. Kendiliğinden temizleyiciyseniz, aceleyle temizleyin. Ekstra motivasyona ihtiyacınız varsa, sevdiğiniz bir podcast seçin ve sadece temizlik sırasında dinlemenize izin verin! Temizleme motivasyonu, kendini temizlemekten veya müzik ve podcast’lerin keyfini çıkarmaktan gelebilir.

2. Fiziksel Sağlığınıza Katkıda Bulunur

Temiz bir eve sahip olmak, mikropların ve tozun yayılmasını azaltabilir . Mikropları ve tozu azaltmak daha az hastalanmanıza yardımcı olabilir. Alerjilerinize de yardımcı olabilir!

Evinizi sık sık temizleyerek, sadece sağlığınız için daha iyi hissetmekle kalmayacak, aslında daha sağlıklı olacaksınız . Fiziksel sağlık söz konusu olduğunda sık sık mutfak ve banyoları düşünsek de zemin temizliği de önemlidir .

3. Uzay İç Benliğinizi Yansıtır

Evlerimiz bizim hakkımızda bir şeyler söylüyor . Temizleyerek ve yeniden düzenleyerek, evinizin hakkınızda ne dediğini değiştirebilirsiniz. Evimizin konuştuğu insanlardan biri de kendimizdir! Eviniz sadece başkalarına bir şeyler söylemekle kalmaz, size de bir şeyler söyler.

Eviniz “ hayatım biraz dağınık ” veya “şu anda biraz dağınık ve stresliyim” diyorsa, o zaman bu cümleleri temizleyerek değiştirin! Temiz bir ev “Hayatta harikayım” ve “kendime bakıyorum çünkü önemliyim” der.

4. İyi Bir Yaşam Tarzı Yapar

Evet, temizlik yaşam tarzınız için de iyidir! Sizi hareket ettirir, zihninizi nesnelerle meşgul eder ve üretken hissetmenizi sağlar. Hareket edip temizlik yaptığınızda, hayatınızdaki diğer şeyleri temizlemek için ilham alırsınız. Bazı yemekleri kolayca yapmak, hayattaki diğer şeyler üzerinde düşünmeniz için size zaman tanır.

Nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Evi nasıl temizleyeceğinizle ilgili bazı ipuçlarına ve püf noktalarına bakın .

5. İlişkileri Kolaylaştırır

Çoğumuz için temizlik için yeterli motivasyon olan bir şey: evimize gelen insanlar. Birçoğumuz, birkaç gündür temizlik yapmadığımız zamanlarda evimizin veya dairemizin nasıl göründüğünü başkalarının görmesini istemiyoruz! Ancak her zaman oldukça temiz bir daireye sahip olmak ilişkileri kolaylaştırmaya yardımcı olur çünkü başkalarının gelmesine her zaman hazırsınız.

Hala Temizlemek İstemiyor musunuz?

Bu avantajların çoğunu istiyorsunuz, ancak yine de biraz bunalmış hissediyor musunuz? Ev temizliği hizmetlerimize göz atın . Bazı insanlar için temizlik motivasyonu orada değil çünkü hayatta pek çok şey oluyor. Sorun yok! Pek çok insan, temizlemek için bir işletmeyi tutmanın zamanlarını ve paralarını daha iyi kullanmak olduğuna karar verir.