Tozu Evden Çıkarmanın En İyi Yolları Nelerdir?

Diyarbakır Temizlik Şirketi / Temizlik / Tozu Evden Çıkarmanın En İyi Yolları Nelerdir?

Toz, evdeki en büyük sorunlardan biridir. Tozun girmeyeceği nokta yoktur evinizde. Evinizde düzenli yapılan bir temizlik yoksa toz ile mücadele etmek gerçekten zordur. Diyarbakır temizlik şirketi olarak, tozla nasıl mücadele ederiz bunlardan bahsedeceğiz.  Bu özellikle nerede yaşarsanız yaşayın geçerlidir. Toza karşı verilen mücadeleyi tamamen kazanmanın neredeyse imkansız olduğu doğru olsa da, evinizde çoğalmasını en aza indirmek için yapabileceğiniz birçok şey var. Aşağıda bunlardan birkaçı var.

Ev Temizliği Şirketi
Tozu Evden Çıkarmanın En İyi Yolları Nelerdir?

Dolabınızla Başlayın

Önce de belirtildiği gibi, elyaf başlıca toz bileşimlerinden biridir. En çok liflerin nerede yoğunlaştığını biliyor musunuz? Evet, dolabınızda. Havlularınız, yatak takımlarınız ve kıyafetleriniz büyük olasılıkla dolabınızda saklanır. Dolap kapağını her salladığınızda çıplak gözlerinizle göremediğiniz toz fırtınası yaratırsınız. Elbette kıyafetlerinizi, nevresimlerinizi ve havlularınızı dökülmesini engelleyemezsiniz, ancak sorunu en aza indirmenin bir yolu var. Yapabileceğin şey, kıyafetlerini, havlularını veya yatak takımlarını kutulamak veya paketlemek. Kullanılacak en iyisi şeffaf plastik kutulardır. Şeffaf plastik kutular kilitlenir ve tozları izole eder. Ayrıca, diğer toz kaynaklarının giysilerinize oturmasını önler. Son olarak, kıyafetlerinizi tozdan temizlemek yerine kutunun dışını temizlemek çok daha kolaydır.

Yatak

Yatak takımlarınızı düzenli olarak değiştirin yatak takımlarınız ilk başta büyük bir toz katkı maddesi gibi görünmeyebilir. Bununla birlikte, düşünürseniz, kumaş elyaflarından yapılır. Öyleyse, uyuduğunuzda attığınızda ve döndüğünüzde lifleri ovarak çıkarmanız muhtemeldir. Bu nedenle, yatak takımlarınız gece kullandığınızda cilt pullarını toplar. Bunların hepsini eklediğinizde, yatak takımlarınızın tozun önemli bir katkısı olduğunu görmek kolaydır. Neyse ki, kolay bir çözüm var. Toz katkısını en aza indirgemek için yataklarınızı düzenli olarak değiştirin. Aslında, yatak takımınızı haftada bir değiştirmeniz önerilir.

Temizlik Malzemelerinizi Kontrol Edin

Tozunuzdan kurtulmak için evinizi temizlerken, kullandığınız aletleri kontrol etmeniz gerekir. Tozu olabildiğince elemenin anahtarı, tozu saran ve sadece etrafa yaymak için olmayan temizleme araçlarını kullanmaktır. Kuru bezler ve tüy tozlarıyla ilgili asıl sorun budur. Bu tür temizleme araçlarını kullandığınızda, toz tutmaz. Sen sadece onları dolaştırıyorsun. Dolayısıyla, görevlerinizi kolaylaştırmak için doğru araçları kullanın. Tozlara karşı iyi temizleme araçları, bu tür temizleme araçları tozları “yapışkan” yüzeylerine kilitlerken balmumu veya yağı içeren aletlerdir. Ayrıca, elektrostatik müttefiki yüklü, toz tutmada iyi olduklarından bezler veya temizleme araçları kullanabilirsiniz.

Halılarınızı Vakumlayın

Evinizde halı varsa, bunun tozlar için büyük bir mıknatıs olduğunu bilmelisiniz. Sadece bu ev ilaveleri kendi liflerini dökmekle kalmıyor, aynı zamanda toz tutuyor. Bu nedenle, evinizdeki tozu gidermek istiyorsanız, nasıl düzgün şekilde temizleneceğini bilmeniz gerekir. Bu makalenin bahsettiği şey, halılarınızı düzenli olarak güçlü bir elektrik süpürgesi ile süpürün. Tabii ki, eski yöntem akla gelebilir  açık havada halıyı sopayla dövmek isteyebilirsin. Halılarınızı dışarıya asın ve sopayla vurmaya başlayın. En iyi sonuçlar için, bir sopayla çarptığınızda çıkan toz birikintisini görene kadar atmayı kesmeyin.

Filtrelerinizi Temizleyin

Evlerin çoğunda sıcak havalardan korunmak için bir klima sistemi bulunur. Bu klima sistemleri soğuk hava sağlamada faydalı olabilir, ancak evinizin her tarafına toz dağıtabilirler. Nasıl olur? Peki, tozların nasıl dağıldığına bakalım. Tozun birincil taşıma modu havadır. Dolayısıyla, havayı dolaştıran bir cihaza sahipseniz, sinir bozucu tozları da dağıtabilir. Toz sorunlarını en aza indirmek için yapabileceğiniz bir şey, klima sisteminizin filtrelerini düzenli olarak temizlemektir. Genellikle klimalar, tozu tutan bir ağa sahiptir. Sorun düzenli olarak temizlenemediğinde ortaya çıkar. Bunun nedeni, filtrelerin tozları yakalamak için kötü bir iş yapmasıdır. Sistem dengesizse, klima sisteminiz toz dağıtmada yardımcı olabilir; onları yakalamak yerine. Klima filtrelerinizi düzenli olarak temizlemeniz kolay bir çözümdür. Ek bir avantaj olarak, klima sisteminizin verimini artıracaksınız.

Hava Temizleyicileri ile Arkadaş Edin
Hava temizleyicilerinin değersiz olduğunu düşünebilirsiniz, çünkü tam olarak ne yaptıklarını göremezsiniz. Çoğu zaman, sadece odanın bir köşesinde oturan, hayranı andıran bir cihaz görürsünüz. Gerçekte, hava temizleyicileri, havayı emen ve yüzer tozları yakalayan özel olarak tasarlanmış cihazlardır. Siz veya ailenizden herhangi birinin toza alerjisi varsa, hava temizleyicileri çok tavsiye edilir. Bu hava temizleyicilerin gerçekte ne yaptığını görmek zor olabilir, ancak filtreleri çıkardığınızda yakaladıkları tozu bir kez gördüğünüzde, anında düşünceleriniz değişebilir.

Zemin Temizliği

Tozlar için temizlik yaparken zemini temizlemek kolaydır. Gerçekte, tozlar muhtemelen zeminize yerleşir. Zeminin geniş bir yüzey alanını kapladığından, bunun hayal edilmesi kolay değildir. Tozun oturması için çok fazla alan var. Bu nedenle, zeminlerinizi tozlara karşı temizlemeyi unutmayın. Diyarbakır temizlik şirketleri Yapabileceğiniz ilk şey, haftada iki ya da üç kere gibi zemini düzenli olarak süpürmektir. Zemini süpürdüğünüzde, tozu daha da azaltma zamanı gelmiştir. Bu, zemini nemli bir paspasla paspaslamak suretiyle elde edilir.

Evinizdeki tüm tozu tamamen çıkarmak imkansızdır. Giysiler veya kumaşlar giydiğiniz ve cilt döktüğünüz sürece, toz her zaman mevcut olacaktır. Ancak, bu konuda hiçbir şey yapamayacağınız anlamına gelmez. Aslında, evinizdeki tozu en aza indirmek için dolabınızla başlayabilir, yataklarınızı düzenli olarak değiştirebilir, doğru temizlik malzemelerini kullanabilir, halılarınızdaki tozu yenebilir, klima sistemlerinizdeki filtreleri temizleyebilir ve kullanabilirsiniz. Bir hava temizleyici edinebilirsiniz.

Hijyen Temizlik Diyarbakır temizlik şirketleri arasında en iyi hizmeti vermek için kendisini geliştirme içerisindedir. Deneyimli ekip ve ekipmanı ile değişen teknolojiye ayak uydurarak müşterilerinin memnuniyetini hep ön planda tutar. Edindiği bilgi ve tecrübelerini müşterileri ile her zaman paylaşım içerindedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]