Evinizdeki Yağ Kirleri (Gres) ile Mücadele Etmek

Hijyen Temizlik / Ev Temizliği / Evinizdeki Yağ Kirleri (Gres) ile Mücadele Etmek

Evinizdeki inatçı yağ Kirleri (Gresi) çıkarmak diğer temizlik işlerinden daha fazla zaman gerektirir. Belki her zaman yemek yapmayı sevmişsinizdir ya da yeni keşfedilen bir yemeğin tadını çıkarıyorsunuzdur. Ne olursa olsun, hiçbirimiz ev yemeklerinin kaçınılmaz derdi olan yağdan hoşlanmayız. Gres, çıkarılması gereken en inatçı kirlerden biridir, bu nedenle müşterilerimizin evlerinde gresle mücadele etmek için çeşitli temizlik ürünlerini kullanıyoruz.

Evinizdeki Yağ Kirleri (Gres) ile Mücadele Etmek

Basit Şekilde Gres (Yağ Kirleri) Nasıl Temizlenir?

Gresle basit bir şekilde mücadele etmenin en iyi yolu kötüleşmesini önlemektir. Gres yağını temizlemek için farklı temizlik ürünleri kullanabilirsiniz. Diyarbakır temizlik şirketi olarak tavsiyemiz BİM marketlerinde satılan yağ çözücülerdir. Bu ürünler hem ucuz hem de gres yağlarını çıkarmada son derece etkilidir.  BİM yağ çözücüsünü gres yağı bulunan alana püskürtün ve en az 5 dakika bekleyin. Daha sonra temiz bir bez ve sabunlu ılık su ile gres yağını temizleyin. Yağ çözücüsünü almaya imkanınız yok ise evinizde bulunan bir miktar soda ve kabartma tozunu karıştırarak bu gres yağlarını kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

Bulaşık sabunu ve ılık su gresle mücadelede etkili bir karışımdır. Temizlikçilerimiz, mutfak temizliğine başlamadan önce bir kovada ılık su ve bulaşık sabunu karışımı yaparak başlarlar. Yumuşak ama güçlü bir mikro fiber ovma beziyle gresi temizlemek için temizlik boyunca bu kovayı kullanırlar. Sabun ve suyun faydası, hasar riski olmadan birçok farklı yüzey tipinde güvenli olmasıdır.

Uzun bir süredir evinizi temizlemediyseniz, evinizde daha fazla yağ birikmesi olacaktır. Ama telaş etmenize gerek yok! Bunun için de araçlarımız var. Ev temizliği hizmetimizde ağır gres yağlarını çıkarmak için özel olarak üretilmiş temizlik ürünümüzü kullanırız. Bu ürünlerimiz yağ gidericisinden daha güçlüdür ve yiyecek hazırlama alanlarında kullanmak güvenlidir.

Son olarak, bazen gres yıllarca birikir ve temizlenmesi imkansızlaşır. Bu tür gresleri temizlemek için fazladan zaman gerekir. Özellikle mutfakta bulunan fırın temizliği için Easy-Off fırın temizleyicisi kullanmak gerekir. Bu güçlü bir temizleyicidir, bu nedenle onu yalnızca uygun yüzeylerde ve gerekli tüm güvenlik önlemleri alındıktan sonra kullanmaya özen gösteriyoruz. Genellikle kötü gres birikiminin tamamen giderilmesi, zaman içinde düzenli bir temizlik ile mümkün olabilir.

Evinizde gresi önlemek veya gidermek için 7 adım :

  1. Her kullanımdan sonra ocağınızı silin. Evet, her seferinde. Bu, gresle savaşmak için gerçekten en iyi yöntem. Yemeklerden sonra temizleme rutininizin bir parçası yapın ve yağın birikme şansını azaltın.
  2. Bulaşık sabunu, gresi gidermede oldukça etkili olabilir. Bulaşıklardan yağlı yiyecek kalıntılarını gidermek için formüle edilmiştir ve ocak veya mikrodalgada aynı görevi yerine getirecektir.
  3. Narenciye yağları, gresin parçalanmasına yardımcı olur. Bulaşık sabununuza ve suyunuza turuncu uçucu yağlar eklemek, sadece harika kokmasını sağlamakla kalmaz, temizliği de kolaylaştırabilir.
  4. Yağ dökülmelerinde, dökülen yere un serpmek, pisliği temizlemeye yardımcı olabilir. Mantıksız görünebilir (pisliği daha da kötüleştirmez mi?), Ancak un yağı emer, bu da görmeyi ve silmeyi kolaylaştırır.
  5. Kabartma tozu ve su , tencere ve tavalardan yağın çıkarılmasına yardımcı olabilir. Kabartma tozu alkalidir, yani gresi parçalamada etkilidir. Kullandıktan sonra ılık bir tavaya biraz su ve bir tutam karbonat (veya biraz soda) dökün. Islattıktan sonra, gres temizleme çok daha kolay olacaktır.
  6. Kumaşlardaki gresi çıkarmak için tuz ve tuvalet ispirtosu kullanın. Bu özellikle çamaşır makinesine giremeyeceğiniz kumaşlar (kilim, kanepe vb.) için kullanışlıdır. Dört ölçü alkol ve bir ölçü tuzu karıştırın. Karışımı lekeye sürmek için temiz bir bez kullanın. Sert fırçalamalısın! Leke çıkarıldıktan sonra, lekenin kurumasını bekleyin ve ardından herhangi bir tuzu vakumlamak için bir vakum kullanın.
  7. Ev temizliği için düzenli olarak Temiz ve Basit Temizlik yapın. Gresi gidermenin en iyi yolu sık sık temizlik yapmaktır, temizlik yapacak vakti olmayan ailelerin profesyonel bir Diyarbakır temizlik şirketi ile çalışması fayda sağlayabilir. Size uygun ev temizliği randevusu oluşturmak için bugün bizi 0552 324 9374 numaralı telefondan arayın.